PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›VIDEO. Reacția PNL: Bucurie la sediul liberalilor după anunțul neoficial

VIDEO. Reacția PNL: Bucurie la sediul liberalilor după anunțul neoficial

By PresaSM
noiembrie 24, 2019
1005
0

Liberalii sătmăreni s-au bucurat odată cu anunțarea primelor rezultate ale exit poll-urilor. Toți au stat și au așteptat cu sufletul la gură anunțul făcut de principalele televiziuni din țară.

A fost bucurie mare la sediul Partidului Național Liberal din Satu Mare. Membrii, susținătorii, dar și simpatizanți ai președintelui Klaus Iohannis s-au adunat la ora 21:00 în imobilul din zona centrală așteptând anunțul oficial al exit-poll-urilor.

În discursurile lor, liberalii au dorit să le mulțumească tuturor celor care au fost astăzi la urne să își aleagă președintele. Mulțumiri speciale au fost transmise celor care au decis să îl susțină pe președintele Klaus Iohannis și să îi ofere votul pentru un nou mandat la Cotroceni.

A fost o campanie cu urcuşuri şi coborâşuri pentru liberali, iar miza a fost legată de mobilizarea românilor la vot. Pe tot parcursul săptămânii trecute, liderii PNL Satu Mare au făcut apeluri la sătmăreni și i-au rugat pe aceștia să iasă la vot și să îl susțină pe candidatul Klaus Iohannis.

Și astăzi, după ce și-au exercitat dreptul de a alege, liberalii i-au îndemnat pe sătmăreni să nu stea acasă și să participe la cel de-al doilea tur de scrutin.

Nu a fost o campanie ușoară, au declarat liberalii, mai ales că au încercat să ajungă cu mesajul președintelui Klaus Iohannis la toți sătmărenii.

Ultima săptămână din campanie a venit și cu nemulțumiri la adresa candidatului PNL. Klaus Iohannis a fost criticat pentru modul în care a comunicat în primul său mandat la Cotorceni. Critici au venit și pe pagina de Facebook a președintelui, acolo unde chiar și susținătorii i-au reproșat faptul că nu va avea loc o dezbatere publică între cei doi candidați. Până la urmă, președintele Iohannis a organizat o dezbatere singur, cu întrebări care au venit din partea jurnaliștilor selectați și studenților.









Tagsalegeri prezidențiale 2019 Satu MareKlaus IohannisPNL
Previous Article

Alegeri prezidențiale 2019 Satu Mare: Urnele s-au ...

Next Article

VIDEO. Reacția PSD: Dezamăgire și resemnare la ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleNationalePolitica

    Demisie în guvernul Ciucă. Ministrul a anunțat pe Facebook că renunță la funcție

    decembrie 15, 2021
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    Deputat sătmărean: PSD cumpără voturi pentru moțiune cu promisiuni imposibil de ținut

    octombrie 9, 2019
    By PresaSM
  • LocalePoliticaTop News

    FOTO. Desfășurare de forțe împotriva AUR în Satu Mare. Opt polițiști la trei membri

    noiembrie 1, 2021
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    Klaus Iohannis: Rămân în funcție până se alege noul președinte

    decembrie 6, 2024
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    Unii români vor rămâne cu mai mulți bani în buzunare la salariu. Cine sunt cei care vor beneficia de noile ...

    iunie 30, 2022
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    PNL Satu Mare: Adrian Cozma e singurul candidat care îl poate învinge pe udemeristul Csaba Pataki

    februarie 23, 2024
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    Azi, în municipiul Satu Mare! Femeie amendată pentru că și-a scos soțul din casă

  • LocaleLife

    Se vor relua slujbele în interiorul bisericilor, cu credincioși. Vor fi reguli stricte

  • Locale

    FOTO. Drumul groazei. Încă o mașină s-a răsturnat pe DN 19 F



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații