PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›FOTO. Polițist în stare gravă! Mașina de Poliție, distrusă după impactul cu un TIR

FOTO. Polițist în stare gravă! Mașina de Poliție, distrusă după impactul cu un TIR

By PresaSM
ianuarie 15, 2020
1017
1

Un grav accident rutier a avut loc în urmă astăzi pe DN 6, în județul Timiș. O maşină de Poliţie din Teleorman, aflată în misiune, a lovit o autoplatformă care cicula din sens opus, iar ofiţerul de poliţie se află în stare gravă la spitalul din Caransebeş. Autospeciala Poliţiei avea semnalele luminoase şi acustice pornite şi însoţea o ambulanţă care se îndrepta spre Timişoara.

Într-o depăşire, aceasta a acroşat autoplatforma al cărui şofer a ieşit puţin din coloană. În ambulanţă se afla un pacient care trebuia să ajungă la Gătaia, informează radioresita.ro

La spital a fost transportat și un cetățean străin, care era șoferul autoplatformei. La locul accidentului au ajuns şi echipajele de pompieri, dar nu a fost nevoie de descarcerarea victimelor, spune purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Semenic, Adrian Manef.

 

Accidentul s-a produs în jurul orei 11.50, pe DN 6 la km 446 +500 m, la ieșire din localitatea Buchin, se arată în comunicatul Poliţiei.

„Din primele informații, o ambulanță care se deplasa în direcția Caransebeş, transportând un bolnav psihic la un spital din județul Timiș, ar fi efectuat o manevră de depășire, intrând în coliziune cu o autoplatformă care circula pe sensul opus. Autospeciala de Poliție condusă de un polițist din cadrul IPJ Teleorman, aflat în misiune de însoțire a acesteia, ar fi efectuat o manevră de depășire similară lovind frontal cu partea stângă aceeași autoplatformă, ulterior fiind proiectata intr-un ansamblu TIR care circula in aceeași direcție de mers. Din accident a rezultat rănirea polițistului care a fost transportat la spital, iar în acest moment i se acordă îngrijiri medicale de specialitate”.

FOTO: radioresita.ro









TagsaccidentInspectoratul de Poliție Județean
Previous Article

Un sătmărean a ajuns cu mașina în ...

Next Article

FOTO/VIDEO. Incendiu la garaje auto din Satu ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Accident pe DN 19. O șoferiță a dat cu mașina peste un pieton

    decembrie 12, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    VIDEO. Accident dramatic. Un șofer a spulberat cu mașina o turmă de oi

    noiembrie 21, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    TRAGEDIE. Sătmărean ucis cu sânge rece în Franța. Martorii: lovit intenționat!

    martie 1, 2018
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Tată și fiu, patroni de cârciumă în județul Satu Mare, au luat la pumni un ”gură cască” care stătea lângă ...

    martie 3, 2025
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. O femeie amenință că se aruncă de la etajul 4, în municipiul Satu Mare

    mai 7, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Informații oficiale. Doi sătmăreni loviți în plin pe trecerea de pietoni

    noiembrie 13, 2023
    By PresaSM

1 comment

  1. Julio 15 ianuarie, 2020 at 17:44

    Soferl de tir este bine?

    View Comment

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    Mamă și copil cu handicap, scoși afară dintr-un magazin din Satu Mare: ”N-aveți voie să intrați”

  • LocalePolitica

    FOTO. Creșterea numărului de membri în USR Satu Mare: Un val al schimbării inspirat de noua conducere

  • LocaleTop News

    Sătmăreanul (27 ani) a dispărut fără urmă. ACTUALIZARE: A fost găsit, familia vă mulțumește!



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații