PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›Careianul care și-a violat copilul (5 ani) rămâne după gratii. Zeci de localnici îl amenință cu violența

Careianul care și-a violat copilul (5 ani) rămâne după gratii. Zeci de localnici îl amenință cu violența

By PresaSM
februarie 23, 2022
1379
0

Cazul careianului B. Wilhelm (31 de ani), care și-a violat copilul (5 ani), și a generat o adevărată revoltă în municipiul Carei, rămâne după gratii. Judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Satu Mare i-a respins astăzi apelul formulat, prin care cerea să fie cercetat în libertate.

Decizia pe scurt a Tribunalului Satu Mare: ”(…) respinge ca nefondată contestația formulată de contestatorul inculpat BALAZS VILHELM, aflat în stare de arest preventiv la Centru de Reţinere şi Arest Preventiv din cadrul I.P.J. Satu Mare, împotriva Încheierii penale nr. 5/18.02.2022, pronunţată de judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Judecătoriei Carei (…) prin care s-a dispus luarea măsurii arestării preventive a inculpatului, în cursul urmăririi penale, pe care o menţine în întregime. (…)”

Norocul individului a fost că l-a găsit mai repede Poliția! Și asta pentru că – potrivit informațiilor PresaSM – zeci de localnici – printre care unii periculoși – s-au adunat pentru a-l linșa pe tatăl violator.

Conform informațiilor PresaSM, individul, care locuiește pe strada Danko Pista din municipiul Carei, în zona Gării CFR, s-a dedat la aceste fapte greu de imaginat împotriva propriului băiețel, în vârstă de cinci ani, pentru a-și determina soția, plecată în străinătate, să revină acasă. Toate filmările le-a trimis soției, imaginile ajungând între timp și la alți localnici, care au sesizat organele de Poliție.

Alți localnici s-au mobilizat pe paginile de socializare și au pornit într-o misiune de linșare a individului. Din poteră au făcut parte indivizi cu antecedente violente, care nu ar fi ezitat să îl linșeze pe inculpat.

Martorii care au văzut imaginile au precizat pentru PresaSM că individul și-a bătut și supus copilul la perversiuni sexuale greu de imaginati. De aici și revolta localnicilor.

Reamintim că imediat după ce au văzut imaginile, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Carei au intervenit și l-au reținut pe individ. Din verificările efectuate de către polițiști, aceștia au constatat faptul că cele sesizate se confirmă. Minorul a fost instituționalizat în cadrul C.A.I.V.T.P.A.N.E. „Andrei” din municipiul Satu Mare.

Pe numele bărbatului instanța a emis mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile, acesta fiind depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă a Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare.

Verificările în cauză continuă, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Carei, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de viol și violență în familie.









TagsInspectoratul de Poliție JudețeanParchetul de pe lângă Tribunalul Satu MareTribunalul Satu Mare
Previous Article

FOTO. Incendiu în județul Satu Mare. Și ...

Next Article

FOTO. Meșteri suspectați că ”i-ar fi făcut ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    SUCCES. Doi polițiști de elită din județul Satu Mare participă la campionatele mondiale de MuayThai

    februarie 1, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Un tânăr (18 ani) s-a sinucis în municipiul Satu Mare. Mesajul lăsat către iubită

    decembrie 28, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    SURPRIZĂ. Nu a fost ”bun” pentru Poliția Satu Mare, dar e bun pentru Crima Organizată

    decembrie 29, 2017
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. O tânără sătmăreancă a zburat cu mașina zeci de metri! Accident între Carei și Satu Mare

    august 15, 2022
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTOGALERIE. Accident cu victimă la Mădăras! Impact între o mașină și un autobuz cu 10 pasageri

    februarie 9, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Mașină a Poliției, vandalizată chiar lângă Poliția Satu Mare

    octombrie 29, 2018
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Accident mortal în județul Satu Mare. Pieton spulberat de un TIR

  • Locale

    FOTO/VIDEO. E ”groasă”. Forțe din toată țara pentru stingerea incendiului de la Moftin

  • Locale

    DECISIV. Circa 20.000 de maghiari din Satu Mare sunt așteptați astăzi la vot

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații