PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›Se fură mașinile din fața casei! Sătmăreni lăsați fără autoturisme de zeci de mii de euro

Se fură mașinile din fața casei! Sătmăreni lăsați fără autoturisme de zeci de mii de euro

By PresaSM
septembrie 2, 2024
2177
0

Persoană bănuită de sustragerea a două autoturisme, identificată și cercetată de polițiștii din județul Satu Mare. Biroul de presă al Inspectoratului de Poliție al Județului Satu Mare informează că la data de 31 august a.c., în jurul orei 11.00, polițiștii au fost sesizați de către o femeie din Mărtinești, despre faptul că persoane necunoscute i-ar fi sustras autoturismul, care se afla parcat în fața imobilului în care domiciliază.

În urma activităților investigative desfășurate, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Satu Mare au identificat persoana bănuită de comiterea faptei, un bărbat de 31 de ani, care ar fi părăsit autoturismul respectiv în fața unei societăți comerciale situate pe bulevardul Lucian Blaga din municipiul Satu Mare și de unde ar fi sustras un alt autovehicul, cu care s-ar fi deplasat spre localitatea Mădăras.

Ulterior, bărbatul de 31 de ani a fost depistat în zona cimitirului din localitatea Mădăras, fiind condus la sediul poliției, în vederea stabilirii cu exactitate a situației de fapt.

Activitatea a beneficiat de sprijinul Biroului de Ordine Publică Satu Mare, Secției Poliție Rurală Beltiug, Serviciului pentru Acțiuni Speciale Satu Mare și polițiștilor de frontieră din județul Satu Mare. Prejudiciul rezultat, de 40.000 de euro, a fost recuperat în totalitate.

Cauza a fost preluată de Serviciul de Investigații Criminale Satu Mare, iar cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt în scop de folosință.









TagsautoturismInspectoratul de Poliție Județean
Previous Article

VIDEO. Someșul a secat pe jumătate în ...

Next Article

Un sătmărean a amenințat cu drujba vecinii ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    Poliția Animalelor la raport: Cazuri de cruzime împotriva animalelor în județul Satu Mare

    februarie 11, 2022
    By Spanciu Silvia
  • LocaleTop News

    Șef de tren decedat în condiții dramatice. A căzut sub tren, în județul Satu Mare

    mai 29, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    VIDEO. Scandal uriaș la un club din Satu Mare. Agenți de pază atacați, mașina vandalizată

    august 11, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Învățătoare din județul Satu Mare amendată penal pentru că a lovit o elevă (8 ani) în timpul orei de matematică

    aprilie 17, 2025
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. 3 morți și 3 răniți! Coliziune între 2 TIR-uri și 2 mașini. Accident dramatic în România

    ianuarie 21, 2025
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    SATU MARE. Un sătmărean, cu soție și copil, a fugit cu iubita minoră (12 ani)

    decembrie 20, 2022
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Cum a fost prins un ”șofer” la volan. Unul dintre cei mai ”penali” din acest an

  • Locale

    FOTO. Cadouri pentru zece frățiori, din partea pompierilor! Un nou gest impresionant

  • Locale

    COVID-19 Satu Mare: Două cazuri noi, în ultimele 24 de ore

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații