PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›FOTO. Mașină lovită de un tren în județul Satu Mare. Cinci persoane în mașină

FOTO. Mașină lovită de un tren în județul Satu Mare. Cinci persoane în mașină

By PresaSM
iulie 26, 2017
751
0

Accident rutier destul de grav în județul Satu Mare. Totul s-a întâmplat la trecerea la nivel cu calea ferată dintre Terebești și Doba. Un bărbat, în vârstă de 45 de ani, aflat la volanul unui autoturism Dacia Logan, nu s-ar fi asigurat la trecerea la nivel cu calea ferată, autoturismul fiind lovit de tren.

În autoturism s-ar fi aflat cinci persoane, care au scăpat fără răni grave. Mai în glumă mai în serios, Loganul a trecut testul de siguranță.

”Un domn în jurul vârstei de 45 de ani cu o Dacia Logan a vrut să treacă calea ferată între Terebești și Doba (la intrarea în pădure) fără să se asigure. MAȘINA NOU-NOUȚĂ FIIND LA PRIMUL EI DRUM…TOCMAI SCOASĂ DIN REPREZANTANȚA DACIA”, este mesajul persoanei care le-a trimis fotografia celor de la Drivers Satu Mare.

Ce spune POLIȚIA: ”În data de 25.07.2017, în jurul orei 18:20, polițiștii Serviciului Rutier au fost solicitați să intervină la un eveniment rutier, produs pe trecerea la nivel cu cale ferată, între localităţile Doba şi Terebeşti. Din cercetările la fața locului, polițiștii au stabilit faptul că un autoturism condus de un sătmărean de 43 ani, pe drumul comunal care face legătura între localităţile Doba şi Terebeşti, pe fondul neasigurării corespunzătoare la trecerea la nivel cu calea ferată, marcată și semalizată corespunzător, a fost acroșat de un tren personal, care se deplasa pe relația Oradea –Halmeu. În urma evenimentului a rezultat rănirea ușoară a unei femei de 38 ani, din Satu Mare, pasageră în autoturism, care a fost transportată la Spitalul Județean Satu Mare. Testarea cu aparatul etilotest a relevat că şoferul nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice”.









Tagsaccident grav
Previous Article

FOTO&VIDEO. Accident grav în Micro 17. Două ...

Next Article

Deces VIOLENT. Moarte cruntă pentru un bărbat ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Accident foarte grav la Odoreu
    Locale

    FOTO/VIDEO. Accident foarte grav, cu trei răniți. Au intrat cu mașinile în gard

    iulie 30, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO&VIDEO. Un biciclist a intrat direct într-o Ambulanță! A ajuns la Urgențe

    iunie 22, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO/VIDEO. Pieton spulberat de o mașină în Botiz. Victima este în stare critică

    aprilie 2, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    Procurorii explică de ce l-au eliberat pe Florin Tarța. Trei infracțiuni reținute în sarcina sa

    iunie 12, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    FOTOGALERIE. Coliziune frontală între două mașini Satu Mare. O mamă și fiica sa, la Urgențe

    octombrie 16, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO/VIDEO. Poliția Satu Mare: accidentul grav de pe DN 19, produs de o defecțiune tehnică

    iulie 5, 2019
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Se modernizează centura municipiului Satu Mare! Noi servicii moderne

  • Locale

    Investițiile agricole pot primi mai repede și mai ieftin undă verde

  • LifeLocale

    Cinefilii au Halloween de 10 doar la Cineplexx, în municipiul Satu Mare



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații