PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›FOTO. Sătmărenii, avertizați să nu își asfalteze singuri cărările…din parcuri. Ultimatum în Micro 14

FOTO. Sătmărenii, avertizați să nu își asfalteze singuri cărările…din parcuri. Ultimatum în Micro 14

By PresaSM
ianuarie 12, 2018
669
2

Poliția Locală Satu Mare a sancționat cu avertisment scris persoanele care au decis să asfalteze o cărare dintr-un părculeț situat pe Aleea Neajlov din Cartierul Micro 14. Locatarii au primit un termen de șapte zile pentru a readuce la situația inițială zona. Mai exact, să se ridice acel asfalt.

”Nu s-a procedat la amendarea cu sume cuprinse între 1.000 și 1.500 de lei a persoanei vinovate fiindcă a dat dovadă de cooperare. Am găsit bună-intenție. Persoanele în cauză, căci sunt mai multe, s-au angajat să desființeze acea cărare asfaltată și să readucă totul la starea inițială. Dacă nu se vor conforma, atunci se vor aplica sanțiunile în vigoare”, a spus un reprezentant al Poliției Locale Satu Mare pentru PresaSM.

Se pare că locatarii au recurs la acest fest – din banii lor – fiindcă ”drumul” era plin de noroi după orice ploaie. Doar că au uitat că spațiile verzi nu se pot asfalta. Cu atât mai mult de către persoane private.

 







TagsPoliția LocalăSatu Mare
Previous Article

Epilare definitivă în Satu Mare cu cel ...

Next Article

Șoferul BMW-ului de Satu Mare, reținut pentru ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    După Mc Donald`s, un alt mare brand fast-food va ajunge la Satu Mare

    octombrie 12, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Se întâmplă în plin centru! Pungă cu dejecții umane pe mașina unui sătmărean

    decembrie 26, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    VIDEO. Copaci tăiați de șoferi în Micro 16, fiindcă se murdăresc mașinile! Alo, Primăria?!

    iulie 12, 2019
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTOGALERIE. Scene reprobabile: tânăr inconștient, abandonat de prieteni în fața unui bloc din Satu Mare

    mai 11, 2021
    By PresaSM
  • Locale

    Gaz radioactiv în imobilele din municipiul Satu Mare. De trei ori peste limita admisă

    martie 26, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    VIDEO. S-a pornit sistemul de iluminat ornamental în Satu Mare. Funcționează totul

    noiembrie 12, 2017
    By PresaSM

2 comments

  1. comentator 12 ianuarie, 2018 at 21:41

    Noroiul și niște copaci rahitici nu este spațiu verde. E aș cam soma autoritățile să pună mâna și să-și facă treaba pe domeniul public ca să nu se ajungă aici. Stau prin apropiere de 40 de ani și cam tot așa arată ”spațiul verde” de niște decenii.

    View Comment
  2. Lacika 13 ianuarie, 2018 at 13:52

    Nu asta e baiul, gaborii au vrut ei sa asfalteze, au fost altii mai harnici ca ei!

    View Comment

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Alegeri prezidențiale 2019 Satu Mare: Urnele s-au închis

  • Locale

    Pro România: ”Redeschideți școlile! NU distrugeți viitorul copiilor noștri!”

  • Locale

    FOTOGALERIE. Se montează nocturna la cea mai modernă bază sportivă din Satu Mare



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații