PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›TRAGEDIE. Tânăr spulberat de trenul Satu Mare – București

TRAGEDIE. Tânăr spulberat de trenul Satu Mare – București

By PresaSM
octombrie 4, 2018
752
0

Tragedie pe calea ferată. Un tânăr, în vârstă de 25 de ani, din Zalău, a murit în noaptea de marți spre miercuri. Acesta a fost accidentat mortal de trenul Satu Mare – București. Totul s-a petrecut în Gara Mare din municipiul Cluj-Napoca. Polițiștii iau în calcul și varianta sinuciderii.

Un echipaj medical de prim-ajutor al celor de la Serviciul Județean de Ambulanță Cluj a încercat să îl salveze pe tânăr, dar acesta a decedat, din cauza rănilor extrem de grave.

“Un un apel la 112 a solicitat interventia unei ambulante la Gara Mare din Cluj. Apelul a venit in jurul orei 1.30 noaptea. Echipajul medical a intervenit la un accident feroviar, victima fiind scoasa de sub locomotiva, avea in jur de 24 – 25 de ani. Tanarul se afla in coma profunda, cu politraumatisme, traumatism cranian sever, traumatism toracic sever, traumatisme la nivelul membrelor. Pacientul a fost intubat la fata locului, imobilizat, stabilizat si transportat la UPU Cluj in stare critica””, a declarat managerul Serviciului Judetean de Ambulanta Cluj, Simu Horea.

Oamenii legii merg pe varianta unui suicid, după ce au coroborat totul cu informațiile date de martori.

“Tânărul a decedat la cateva ore dupa producerea accidentului. S-a deschis un dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă. Luăm în considerare ambele variante: sinucidere sau accident. În urma necropsiei se va stabili dacă tânărul se afla sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe interzise”, au precizat surse judiciare din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Cluj.

Victima Liviu V., de 25 de ani, din Zalău, și-a făcut un cont de facebook anul acesta, unde a postat doar mesaje dubioase, cu referire la droguri. Ultima lui postare pe facebook a fost chiar înainte de accidentul din Gara din Cluj.









Tagsaccident mortal
Previous Article

Jandarm decedat. Colegii îi aduc un ultim ...

Next Article

FOTO. Someșul, navigabil? Pe Bega se poate. ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Accident GRAV într-un magazin din centrul municipiului Satu Mare

    noiembrie 15, 2016
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    FOTO. Accident cumplit în țară. Un tânăr de 19 ani a murit. Alte două persoane, rănite grav 

    mai 30, 2025
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Accident cu un mort și zeci de răniți! TIR românesc, impact cu un autobuz plin cu turiști maghiari

    mai 16, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO&VIDEO. Accident TERIFIANT. Morți și răniți grav în Rătești

    mai 19, 2017
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Beat la volan, un sătmărean a provocat un accident mortal. Mătușa a murit, iubita și fiica la Urgență

    martie 23, 2023
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Accident mortal în județul Satu Mare. Muncitor lovit de o mașină, condusă de o femeie

    aprilie 24, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    FOTO/VIDEO. Podul peste Someș, în Satu Mare, tot mai aproape de finalizare

  • Locale

    Cod galben de inundații la Satu Mare

  • LocaleTop News

    Un sătmărean, norocos de Anul Nou. A câștigat un mare premiu la LOTO



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații