PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›Caz șocant! Un bărbat a decedat după ce și-a băgat o petardă în gură

Caz șocant! Un bărbat a decedat după ce și-a băgat o petardă în gură

By PresaSM
decembrie 26, 2019
1134
0

Totul s-a întâmplat în seara zilei de Crăciun, în județul Iași. Un bărbat de 40 de ani, din Belceşti, și-a băgat o petardă aprinsă în gură, titrează cei de la BZI. Bărbatul a suferit leziuni incompatibile cu viața, iar echipajul medical sosit la fața locului nu a mai putut face nimic pentru el. 

Incidentul a avut loc în seara zilei de 25 decembrie, relatează jurnaliștii din Iași. Bărbatul și-a băgat petarda aprinsă în gură, iar aceasta a explodat. La fața locului a fost solicitată o ambulanță, dar medicii nu au mai putut face altceva decât să constate decesul bărbatului.

Polițiștii, dar și pompierii au atras în repetate rânduri atenția asupra pericolului la care se expun cei care folosesc materiale pirotehnice.

De la începutul lunii decembrie, autoritățile au început controale în toate județele țării pentru a vedea dacă sunt respectate legile în ceea ce privește comercializarea petardelor și artificiilor. Sute de obiecte pirothenice au fost confiscate și la Satu Mare în perioada premergătoare sărbătorilor de iarnă.

În plus, și la noi în județ s-a înregistrat un caz grav, după ce un bărbat și-a pierdut două degete și a ajuns la spital cu leziuni severe, după ce o petardă i-a explodat în mână.









TagsdecedatInspectoratul de Poliție Județeanpetarde
Previous Article

FOTO. Mr. Bean la Kaufland. A uitat ...

Next Article

FOTO. Patru bărbați reținuți cu focuri de ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    NEPUTINȚĂ sau MISERUPISM?! Prefectul ordonă, instituțiile simulează războiul cu mafia petardelor

    decembrie 29, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Accident în județul Satu Mare. Gard spulberat de o mașină

    ianuarie 19, 2020
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Două eleve (16 ani) lovite pe trecerea de pietoni, în municipiul Satu Mare

    septembrie 5, 2022
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Mamă cu doi copii, tâlhărită în plină zi în Satu Mare. Tupeu uriaș al infractorului

    decembrie 20, 2022
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Doi sătmăreni beți și fără permis au intrat cu mașina în gard :) Stan și Bran de Satu Mare

    decembrie 7, 2022
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Bărbat dus cu elicopterul de la Satu Mare la Cluj. A căzut de la etaj!

    aprilie 23, 2022
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Unde și cum se pot vaccina sătmărenii cu a patra doză de vaccin Pfizer

  • LocaleTop News

    Coșmarul Electrica în județul Satu Mare. Întreruperi repetate, pericol de explozie, vieți periclitate

  • LocalePolitica

    Adrian Cozma, după vizitele de lucru la școlile din Satu Mare: „E important să asigurăm condiții decente pentru toți copiii”



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații