PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›Contrabandist PRINS cu o cantitate IMPRESIONANTĂ de ţigări. Judecătorii au DECIS arestarea

Contrabandist PRINS cu o cantitate IMPRESIONANTĂ de ţigări. Judecătorii au DECIS arestarea

By PresaSM
martie 23, 2016
785
0

Polițiștii Secției Rurale Tășnad au identificat în trafic la ieșirea din comuna Acâș un autoturism care transporta cantitatea de 6.350 pachete de țigări de proveniență Ucraina. Conducătorul auto a fost arestat preventiv pentru 15 zile.

Concret, in data de 21.03.2016, ora 23:30, patrula de ordine şi siguranță publică a Secției Rurale Tășnad a oprit pentru control, pe DN 19 A, la ieșire din localitatea Acâș, un autoturism care circula pe direcția de mers spre Supuru de Jos.

La volanul autoturismului a fost identificat Zsolt B, de 27 ani, domiciliat în Oradea, iar la controlul efectuat asupra autoturismului s-a constatat că transportă cantitatea de 6.350 pachete de țigări de proveniență Ucraina.

Raportat la prevederile Codului Fiscal prin care „deținerea în afara antrepozitului fiscal, marcate necorespunzător, a unui număr de peste 10.000 țigarete” , constituie infracțiune, polițiștii, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Carei au continuat cercetările în acest caz, astfel că, în cursul zilei de 22.03.2016, tânărul a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă.

Judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Carei a dispus arestarea preventivă a celui în cauză pentru o perioadă de 15 zile.

Cercetările continuă.









TagsarestatcontrabandăTribunalul Satu Mare
Previous Article

Noi MĂRTURII ale unor sătmăreni din Bruxelles: ...

Next Article

Cel mai INVENTIV contrabandist PENSIONAR. Cum a ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    Criminalul din municipiul Satu Mare și-a aflat sentința! A ucis un om cu mâinile goale

    iunie 13, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Mamă condamnată definitiv la închisoare. Și-a aruncat bebelușul la gunoi, în Satu Mare

    octombrie 19, 2021
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Primăria Satu Mare pierde prima luptă pentru ștrand la Tribunalul Satu Mare

    iunie 10, 2022
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    RECORD. Șofer prins drogat de două ori, în aceeași zi, pe centura municipiului Satu Mare

    martie 27, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Procurorii sătmăreni contraatacă! Șoferul din accidentul mortal de la Vama, înapoi după gratii

    ianuarie 27, 2023
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Contrabandă cu electronice la vama Petea. Marfă de peste 100.000 de euro, confiscată

    martie 18, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    VIDEO. Pentru a avea lemne de foc, o bătrânică cară de la km întregi câte un buștean căzut în pădure

  • LocaleTop News

    Oprit de polițiști după ce a băut la o nuntă, un sătmărean a fugit prin pădure

  • Locale

    S-au găsit vinovații! Cine răspunde pentru merele stricate și cornurile necomestibile



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații