PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›Criminalul Fancsiki Paul, în arest la domiciu. În relație cu fosta soție a victimei

Criminalul Fancsiki Paul, în arest la domiciu. În relație cu fosta soție a victimei

By PresaSM
iulie 20, 2017
904
0

Acuzat de omor de către procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Satu Mare, Fancsiki Paul este judecat în stare de ”arest la domiciliu”. Măsura a fost prelungită astăzi de către magistrații Tribunalului Satu Mare.

”Menţine, în cursul judecăţii, măsura arestului la domiciliu faţă de inculpatul FP”, se arată în decizia pe scurt a judecătorilor.

Interesant este faptul că Fancsiki Paul ar susține că ar fi fost vorba despre autoapărare în cazul uciderii lui Adrian Ardelean, în 26 august 2016. Concret, victima l-ar fi agresat în mai multe rânduri pe parcursul anului 2016, depunând în acest sens și mai multe sesizări la poliție.

Fiind agresat din nou, acesta ar fi ales această metodă extremă pentru a se apăra. Este foarte posibil ca și acest fapt să fi cântărit destul de mult în decizia judecătorilor. În mod normal, un criminal este cercetat în stare de arest preventiv.

De altfel, Fancsiki Paul a fost eliberat din arestul Inspectoratului Județean de Poliție Satu Mare după patru luni de încarcerare și plasat în arest la domiciliu de către judecătorii Tribunalului Satu Mare în 23 decembrie 2016.

Un alt fapt interesant este că fosta concubină a victimei Adrian Ardelean ar avea o relație cu criminalul. Mai mult, aceștia ar fi trăit chiar și în concubinaj. Informația a fost confirmată la începutul anului tocmai de către mama și sora mortului.

Reamintim că Adrian Ardelean, în vârstă de 31 de ani, a fost înjunghiat pe strada Tisa din municipiul Satu Mare. Victima a fost atacată cu un cuțit, înjunghiată în abdomen și lăsată să zacă pe asfalt. Martorii spun că autorul a părăsit imediat locul faptei.









Tagscriminal
Previous Article

Decizie a MApN. Armata română nu vrea ...

Next Article

FOTOGALERIE. Accident ca-n filme. O mașină a ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    ULTIMA ORA: Încă DOI CRIMINALI în cazul Micula au fost PRINȘI și ARESTAȚI

    martie 14, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    Patru sătmăreni care au OMORÂT o femeie în județ, CONDAMNAȚI la ani grei de pușcărie

    octombrie 13, 2016
    By PresaSM
  • LocaleAnchete

    EXCLUSIV. Ce spune anchetatorul principal în cazul uciderii Gabrielei Dorgai. DETALII incredibile

    septembrie 19, 2017
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Sătmărean EXECUTAT într-o reglare de conturi în Portugalia. Traficanții de droguri l-au ASASINAT FOTO

    martie 29, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    Sătmăreancă REȚINUTĂ pentru tentativă de OMOR! L-a făcut ”SITĂ” pe un bărbat

    noiembrie 20, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    CĂUTAT. Un tânăr și-a decapitat prietenul cu o drujbă, chiar de Crăciun

    decembrie 26, 2022
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    VIDEO. Sătmăreanca Diana (23 ani), decedată într-un tragic accident, va fi înmormântată vineri

  • LocaleTop News

    VIDEO. Un sătmărean și-ar fi dat foc la casă, astăzi, de Crăciun. Nimeni nu a sunat la 112

  • Locale

    Armata României, înzestrată cu 10 programe „secret de serviciu”. Deputatul Cristescu, vot favorabil



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații