PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›Fată (14 ani) cu arsuri severe, în stare critică. Preluată cu elicopterul SMURD de la Spitalul Județean Satu Mare

Fată (14 ani) cu arsuri severe, în stare critică. Preluată cu elicopterul SMURD de la Spitalul Județean Satu Mare

By PresaSM
august 7, 2024
4214
0

O minoră, în vârstă de 14 ani, din județul Satu Mare Mare, a fost transportată de urgență la un spital de specialitate din București după ce a suferit arsuri foarte grave. Pacienta a fost transferată cu ajutorul unui elicopter SMURD, care a aterizat astăzi, în jurul orei 17.00, în curtea Spitalului Județean Satu Mare.

Conform informațiilor PresaSM, este vorba despre o pacientă în vârstă de 14 ani, adusă din mediul rural, care prezenta arsuri severe de gradul II/III prin expunere la flacără. Aceasta a fost adusă marți, 06.O8.2024, la Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean Satu Mare.

Astăzi, în jurul orei 17.00, medicii sătmăreni au solicitat și obținut acordul pentru ca tânăra să fie transferată cu ajutorul unui elicopter SMURD la Spitalul de Arși din București, pentru tratament de specialitate.

Rămâne ca autoritățile competente, respectiv Inspectoratul de Poliție al Județului Satu Mare și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului să stabilească condițiile în care s-a produs totul.









TagsInspectoratul de Poliție JudețeanSpitalul Județean Satu Mare
Previous Article

FOTO. Mașină răsturnată în șanț pe DN19, ...

Next Article

Un sătmărean a intrat cu mașina în ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Dosare penale pentru unele service-uri auto din municipiul Satu Mare

    august 23, 2024
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Acțiune în forță a Poliției în județ! Zeci de persoane duse la verificări

    decembrie 6, 2018
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    S-a umflat shaorma-n ei! Bătaie între clienți și angajații unui fast-food de lângă Poliția Satu Mare

    iunie 17, 2023
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    VIDEO. Incendiu provocat intenționat lângă Spitalul Județean Satu Mare. Doi indivizi au fugit

    ianuarie 27, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Telenovela continuă. Șoferul ucigaș de pe Podul Decebal, din nou în AREST. A fost eliberat de două ori

    decembrie 21, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Cel mai nou ”airbag” descoperit în Satu Mare. Pe bază de tutun

    ianuarie 26, 2022
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    FOTOGALERIE. Neciopliții din parcurile sătmărene. Semințe, flegme și mucuri aruncate pe jos

  • LocaleLife

    FOTO. Accident mortal. BMW „urcat” pe un depozit, în urma unei coliziuni. Un mort și doi răniți grav

  • LocaleTop News

    Pandemia bate în retragere. Lista completă a incidenței în județul Satu Mare

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații