PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›FOTO. Femeie accidentată în autobuz. Șoferul a frânat brusc pentru a evita o coliziune

FOTO. Femeie accidentată în autobuz. Șoferul a frânat brusc pentru a evita o coliziune

By PresaSM
septembrie 9, 2024
3211
0

O sătmărenacă a fost rănită după ce șoferul unui autobuz Transurban ar fi fost nevoie să frâneze brusc din cauza unei alte mașini. Totul s-a întâmplat astăzi, pe bulevardul Transilvania din municipiul Satu Mare. Acum, polițiștii fac cercetări pentru a confirma mărturia șoferului de autobuz.

O femeie a fost rănită în urma unui incident care a avut loc astăzi după-masă pe bulevardul Transilvania din municipiul Satu Mare. Potrivit informațiilor PresaSM, șoferul în vârstă de circa 50 de ani al unui autobuz Transurban ar fi fost nevoie să frâneze brusc după ce în față i-ar fi ieșit un alt automobil.

În momentul incidenului, în autobuz se aflau doi pasageri, două sătmărence dintre care una era în picioare. În momentul în care șoferul autobuzului a frânat brusc, aceasta s-a dezechilibrat și a căzut, lovindu-se aparent ușor.

Sătmăreanca a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe pentru investigații medicale suplimentare, iar în funcție de diagnosticul medicilor se va face și încadrarea faptei.

La fața locului au ajuns și polițiștii, care fac cercetări pentu a încerca să confirme varianta șoferului de autobuz. Potrivit informațiilor PresaSM, acesta le-a spus oamenilor legii că după ce a fost nevoit să frâneze brusc, celălalt șofer aparent implicat în incident a plecat de la fața locului.

Oamenii legii l-au testat pe șoferul de autobuz cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.

Autobuzele Transurban sunt echipate cu camere video, așa că polițitșii vor putea folosi probele video pentru a confirma sau infirma mărturia șoferului de autobuz, dar și pentru eventuala identificare a șoferului de automobil implicat în incident.









Tagsaccident rutier
Previous Article

Un ciclon lovește țara noastră. Vremea se ...

Next Article

După secetă, pregătiri împotriva inundațiilor. Verificări împreună ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleNationaleTop News

    FOTO. Accident grav în județul vecin. Impact între două mașini și un TIR. Șase persoane la spital

    septembrie 11, 2024
    By Spanciu Silvia
  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Cine este de vină pentru accidentul grav din Satu Mare. Mașină în semafor, victime la Urgență

    mai 26, 2025
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Motociclist rănit foarte grav, condamnat și la închisoare, în județul Satu Mare

    mai 22, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Accident în municipiul Satu Mare. Tânăr lovit pe trecere de o mașină. A dat cu capul de parbriz

    octombrie 31, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTOGALERIE. O tânără a spulberat tot cu mașina și a fugit! Accident în Satu Mare

    aprilie 22, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    FOTOGALERIE. Biciclist lovit cu mașina de un taximetrist în centrul Sătmarului

    mai 16, 2017
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    VIDEO. Moment emoționant la o firmă din Satu Mare. Patroana s-a închinat, colegii au plâns

  • Locale

    Un minor s-a urcat la volan în județ. Polițiștii l-au premiat ca la…Codul Penal

  • Locale

    PROGRAMĂRI. Consultații medicale de specialitate la Cabinetele Dr. Coica

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații