PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›FOTO/VIDEO. De la ce ar fi început scandalul din Hrip, în care ar fi fost agresați polițiști/jandarmi sătmăreni

FOTO/VIDEO. De la ce ar fi început scandalul din Hrip, în care ar fi fost agresați polițiști/jandarmi sătmăreni

By PresaSM
octombrie 16, 2023
1038
0

Zece sătmăreni au fost reținuți în urma unor agresiuni care au avut loc luni după-masa în localitatea Hrip. Potrivit informațiilor PresaSM, totul ar fi început de la un scandal la școala din localitate, acolo unde un bărbat ar fi amenințat cadrele didactice și un polițist local. Oamenii legii care au mers să-l identifice pe sătmăreanul recalcitrant ar fi fost primiți cu pumni și picioare de către niște localnici.

Scandalul a început în localitatea Hrip la ora 12:00, când un sătmărean s-a dus la școala din localitate și ar fi amenințat cadrele didactice, dar și pe polițistul local care se afla la unitatea de învățământ. În jurul orei 14:00, profesorii și polițistul local au solicitat ajutor din partea oamenilor legii, care au ajuns la școală pentru a cerceta cazul.

În urma discuțiilor purtate, polițiștii au decis să aplice o amendă de 3.000 de lei bărbatului recalcitrant, pe care au mers să îl identifice la locuința sa din Hrip. Doar că odată ajunși acolo, polițiștii ar fi fost agresați de doi dintre localnici.

Potrivit informațiilor PresaSM, cei doi polițiști susțin că au fost loviți, au avut uniformele rupte și au prezentat leziuni la nivelul feței. Ar fi fost și amenințați, pe măsură ce situația a escaladat, iar ei au cerut sprijin din partea mascaților și jandarmilor.

Nu mai puțin de zece persoane au fost ridicate de polițiști de acasă, încătușate și transportate la secția de Poliție din Păulești pentru a da explicații cu privire la incidentul petrecut luni după-masă.









TagsInspectoratul de Poliție JudețeanPăuleștipoliție
Previous Article

FOTO/VIDEO. Polițiști/jandarmi susțin că au fost agresați ...

Next Article

Poziția oficială a IPJ Satu Mare cu ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    URGENȚĂ și nu prea! Ambulanțierii și polițiștii AȘTEAPTĂ un tren care NU mai vine

    mai 13, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO/VIDEO. DRAMĂ. A mai decedat o victimă a accidentului terifiant din Comlăușa

    iunie 4, 2019
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Accident grav, ASTĂZI, pe DN 19A, în comuna Supur: cel puțin o persoană rănită

    mai 27, 2025
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. ”Meșterii” țepari! Propuneau prețuri mici, apoi cereau bani mulți prin violență

    iulie 19, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    Accident rutier, cu victime multiple, în județul Satu Mare

    decembrie 28, 2019
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Cauzele tragediei de la Satu Mare. Un tânăr a decedat, mașină lovită de tren

    mai 28, 2022
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    A condus fără problemele pe străzile din Satu Mare. S-a ales cu dosar penal abia când a ajuns la vamă

  • LocaleTop News

    SATU MARE. O mamă și-a denunțat propriul copil, consumator de droguri

  • Locale

    VIDEOREPORTAJ. Zeci de cerșetori ridicați și evacuați din municipiul Satu Mare

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații