PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


AncheteLocaleTop News
Home›Anchete›FOTO/VIDEO. Mărturia meșterului criminal. De ce a ucis-o pe Luminița în apartamentul din Satu Mare

FOTO/VIDEO. Mărturia meșterului criminal. De ce a ucis-o pe Luminița în apartamentul din Satu Mare

By PresaSM
iulie 2, 2023
15290
0

Meșterul care a ucis-o pe Luminița (48 ani) în mod brutal, în apartamentul său din Cartierul Micro 14 din municipiul Satu Mare, le-a povestit tot anchetatorilor. Acesta i-a mai reabilitat apartamentul victimei în urmă cu cinci ani, așa că tot el a fost cel căutat de către Luminița. Doar că – potrivit informațiilor PresaSM – de această dată victima nu ar mai fi fost mulțumită de calitatea lucrărilor, așa că i-a reproșat acest lucru.

Meșterul criminal a refuzat să îi dea banii, iar atunci victima a spus că îl va acționa în judecată pentru a-și recupera prejudiciul. Acela a fost momentul (sâmbătă, ora 17.20) în care criminalul a cedat psihic, a pus mâna pe un cuțit utilitar (cuter) și i-a tăiat gâtul, lăsând-o într-o baltă de sânge.

Criminalul și-a schimbat hainele pline cu sânge și le-a aruncat într-un container de lângă garajul său din Cartierul Micro 14. De altfel, astăzi i-a si condus pe anchetatori la fața locului, potrivit datelor PresaSM.

De altfel, anchetatorii din cadrul Poliției Satu Mare, coordonați de către procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Satu Mare, Marius Iancu, au reușit să îl identifice și să îl rețină în timp record pe ucigașul Luminiței, femeia de 48 de ani găsită moartă sâmbătă, cu gâtul tăiat, în propriul său apartament din Cartierul Micro 14.

Conform informațiilor PresaSM, este vorba chiar de bărbatul (circa 40 de ani) care a sesizat Poliția. Acesta este individul care i-a reabilitat recent apartamentul victimei și care ieri, în jurul orei 18.45 a sunat la Serviciul Unic Apeluri de Urgență 112 spunând că a găsit-o pe Luminița cu gâtul tăiat. Bărbatul locuia în apropiere și obișnuia să o viziteze des, alături de soția lui, pe victimă.

De altfel, varianta spusă polițiștilor și procurorilor de către criminal și de către soția lui, venită și ea la locul crimei, a început să se clatine din primele minute. Aceștia au susținut că au tot încercat să o sune pe Luminița încă de la primele ore ale zilei, doar că nu a răspuns. ”Îngrijorat” de faptul că nu răspunde apelurilor repetate, bărbatul a intrat în apartament, unde a găsit-o pe victimă.

Doar că povestea a fost spulberată de către unii martori, care au auzit-o pe victimă strigând ”lasă-mă, lasă-mă”, în jurul orei 17.20, semn că femeia era în viață la acea oră și nu avea cum să nu răspundă unor eventuale apeluri telefonice efectuate anterior, pe parcursul zilei. De altfel, bărbatul a afișat o stare de nervozitate excesivă, la fel și soția acestuia, ajunsă și ea la fața locului și care părea să știe – în mod ciudat – foarte multe date, potrivit datelor PresaSM, strânse chiar de la fața locului.

După ce a fost luat la întrebări de către anchetatori, bărbatul s-a pierdut în unele detalii, așa că nu a fost decât o chestiune de timp până când acesta a cedat și a început să le spună oamenilor legii ce a făcut. Rămâne de văzut dacă soția individului a fost sau nu implicată, respectiv dacă știa ce a făcut soțul acesteia.

Rămâne de văzut – se asemenea – care a fost cu adevărat mobilul crimei. Din câte se pare, totul ar fi pornit de la un conflict spontan, legat de bani, cele două părți nereușind să ajungă la un numitor comun legat de suma pe care victima ar fi trebuit să i-o dea criminalului, care i-a reabilitat recent apartamentul. Ar fi izbucnit o dispută, bărbatul și-ar fi ieșit din minți și i-ar fi tăiat gâtul.

Cert este faptul că individul a fost arestat deja pentru 24 de ore, iar astăzi va fi dus în fața judecătorului de drepturi și libertăți cu propunerea de arestare preventivă.

Vă reamintim, sâmbătă după-masa, o sătmăreancă a fost găsită fără suflare în apartamentul său de la etajul trei al unui bloc de pe Aleea Prahovei. Cel care a dat alarma a fost un meșter sosit să o ajute pe femeie la niște reparații în casă. Bărbatul s-a declarat șocat de ceea ce a văzut în apartament.

La fața locului au ajuns polițiștii, dar și un echipaj medical. Din păcate, asistentele nu au mai putut face altceva decât să constate decesul femeii.

Vecinii spun că ar fi auzit-o pe femeie certându-se cu cineva, în jurul orei 17:20. Trupul neînsuflețit a fost găsit de meșterul ucigaș după ora 18:00.

FOTO/VIDEO. Cine este sătmăreanca găsită cu gâtul tăiat într-un apartament din Satu Mare
FOTO/VIDEO. Viața dramatică a Luminiței, sătmăreanca ucisă în Micro 14. Și-a pierdut toată familia









TagscrimăcriminalInspectoratul de Poliție Județean
Previous Article

FOTO/VIDEO. Viața dramatică a Luminiței, sătmăreanca ucisă ...

Next Article

FOTO. Tornadă pe șoselele județului! Au zburat ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Un sătmărean (22 ani) a dat cu mașina peste o biciclistă și a fugit!

    februarie 1, 2020
    By PresaSM
  • Locale

    Zeci de mașini ale Poliției Satu Mare, nefuncționale. Parc auto învechit

    februarie 5, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO/VIDEO. Șoferul ucigaș, arestat din nou! Lovitură de teatru după eliberarea inițială!

    decembrie 6, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Sătmărenii se amenință pentru locurile de parcare: ”Îți distrug mașina”

    aprilie 17, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    Răzvan Rentea cere din nou eliberarea. A solicitat intervenție medicală de urgență

    ianuarie 13, 2018
    By PresaSM
  • Arhiva
    LocaleTop News

    Accident frontal, cu multiple victime, în județul Satu Mare. Șoferul vinovat era băut

    ianuarie 3, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    FOTO. Pădurarul era în patrulare prin pădure când a dat de bombă. Au intervenit pompierii

  • Locale

    FOTOGALERIE. Zona Careiului, invadată de o șatră de țigani-cerșetori. Cu tot cu căruțe, cai și căței

  • Locale

    FOTO. Micuțul Balazs Kovacs (5 ani), marele campion al județului Satu Mare

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații