PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Szatmári Hírek
  • Life
  • Editorial
  • Contact

logo

Header Banner
Header Banner

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Szatmári Hírek
  • Life
  • Editorial
Locale
Home›Locale›FOTOGALERIE. O nouă reglare de conturi între clanurile de romi din Satu Mare

FOTOGALERIE. O nouă reglare de conturi între clanurile de romi din Satu Mare

By PresaSM
februarie 15, 2020
315
0

Mai multe echipaje de poliție au intervenit sâmbătă după-masă la intersecția bulevardului Unirii cu Aurel Vlaicu. Oamenii legii au fost chemați după ce un nou scandal s-a iscat între clanurile de romi din Satu Mare. Este vorba despre o reglare de conturi.

Șase echipaje de poliție au intervenit în forță în urma unui scandal izbucnit între două familii de romi din Satu Mare. Totul s-a întâmplat la intersecția bulevardului Unirii cu strada Aurel Vlaicu, în după-masa zilei de sâmbătă, când pe fondul unor divergențe mai vechi, membrii clanurilor s-au luat la ceartă și au făcut scandal.

Au fost amenințări cu moartea, iar cel puțin o persoană a fost rănită după ce s-a utilizat gaz lacrimogen.

Reglarea de conturi s-a lăsat cu încătușarea unui bărbat de 30 de ani și conducerea acestuia la secția de poliție de pe strada Mircea cel Bătrân. La sediul poliției au ajuns și aparținătorii bărbatului. Și aici a avut loc un scandal, iar în urma acestuia, polițiștii au încătușat o femeie de 55 de ani.

Este vorba despre un conflict mai vechi între clanul gaborilor cu pălărie și familia Leleți. Tensiunile dintre cele două tabere durează de mai mulți ani. Cu toate că pe parcursul anului trecut se părea că cele două familii ar fi ajuns la pace, în luna decembrie, clanurile au fost implicate într-un nou scandal, în zona Titulescu.


FOTO/VIDEO. Scandal cu pumni și cu taxe de protecție între două clanuri din Satu Mare


Atunci, mai mulți membri ai clanului gaborilor au depus la plângeri la poliție împotriva familiei Leleți. Ei le-au spus oamenilor legii că le-ar fi fost solicitată taxă de protecție. În scandalul din luna decembrie, familia gaborilor cu pălărie a susținut că unul dintre membri a fost agresat de trei persoane din familia Leleți. Acesta a fost și motivul pentru care au decis să ceară ajutorul oamenilor legii prin depunerea unor plângeri.




Tagspolițierromi
Previous Article

Cum va fi vremea la Satu Mare. ...

Next Article

FOTO. Bătaie și în fața Poliției Satu ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    FOTO. Femeie lovită pe trecerea de pietoni, în centrul Sătmarului. Șoferul a fugit

    mai 16, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Ce spun polițiștii despre accidentul din Dorolț. Șoferul s-a ales cu dosar penal

    septembrie 6, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    Aventura unui sătmărean pe străzile din Oradea s-a lăsat cu un dosar penal

    martie 9, 2020
    By PresaSM
  • Locale

    Prins de un polițist aflat în timpul liber. Totul s-a întâmplat în Micro 16

    noiembrie 14, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    Accident în lanț în Satu Mare. O femeie a fost rănită

    noiembrie 12, 2021
    By PresaSM
  • Locale

    Doi tineri din Maramureș au lăsat mai mulți sătmăreni fără catalizatoare la mașini. Au fost reținuți de oamenii legii

    octombrie 25, 2021
    By PresaSM

Scrie un comentariu Anulează răspunsul

SIGUR TE-AR PUTEA INTERESA

  • Locale

    Indivizi prinși în Vama Petea în timp ce încercau să evite carantina

  • LocaleNationale

    Un nou caz confirmat de Omicron în România, în județul vecin

  • LocaleTop News

    FOTO. Jandarmul din Satu Mare cu inimă de aur și povestea unui sătmărean lovit de soartă



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb