PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›FOTO/VIDEO. După ce ar fi dat foc mașinii iubitei, acum ar fi distrus mașinile părinților

FOTO/VIDEO. După ce ar fi dat foc mașinii iubitei, acum ar fi distrus mașinile părinților

By PresaSM
aprilie 14, 2018
898
2

După ce ar fi dat foc unei mașini pe Bulevardul Lucian Blaga, supărat că prietena l-a părăsit, un tânăr, de 29 de ani, a comis-o din nou la doar câteva zile distanță.

Cu toate că a rămas fără permis pentru un accident provocat în urmă cu ceva timp, tânărul s-ar fi urcat la volan și ar fi intrat cu mașina în șanț în zona localității Ciuperceni. Și asta în timp ce încerca să iasă cu mașina din curtea casei părintești. A pierdut controlul volanului și a ajuns într-un șanț. Apoi, în condiții încă neclare, acesta ar fi revenit în curtea părinților, unde a distrus autoturismul tatălui său cu un topor.

Polițiștii l-au poftit la secție, unde i s-au luat mai multe declarații. Dacă părinții nu vor depune plângere este clar că tânărul nu va suporta consecințele legale. Polițiștii îl cercetează pentru o posibilă conducere în stare de ebrietate și cu permisul suspendat. Încă nu este clar dacă tânărul a consumat băuturi alcoolice înainte sau după ce s-a urcat la volan.


Reamintim că un autoturism a fost făcut scrum în urma unei incendieri intenționate, sunt primele informații ale anchetatorilor. Totul s-a întâmplat în noaptea de 12 aprilie 2018, în jurul orei 02.00, pe Bulevardul Lucian Blaga din municipiul Satu Mare.

La fața locului au ajuns mai multe echipaje de stingere cu apă și spumă ale Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență, care au lichidat incendiul. Din păcate, incendiul a fost atât de violent încât mașina a fost făcută scrum. Practic, este daună totală.

Proprietara autoturismului a declarat pentru PresaSM că îl suspectează pe un fost prieten al fiicei sale, cu care ar fi avut o ceartă cu o zi înainte.

”Ne-a amenințat că ne dă foc la casă, la tot. Am crezut că glumește. Focul pare pus intenționat, altfel nu ar fi ars atât de repede mașina și doar pe o parte. Altfel, nu îmi explic”, s-a plâns femeia.

Reprezentanții Inspectoratului Județean de Poliție Satu Mare susțin că în cauză s-a deschis dosar penal pentru infracțiune de distrugere prin incendiere. Poliția face cercetări pentru găsirea făptuitorului.









TagsInspectoratul de Poliție Județean
Previous Article

Răzvan Rentea rămâne în arest preventiv. Judecătorii ...

Next Article

FOTO/VIDEO Un alt autobuz Transurban a luat ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    Tânăr sătmărean (19 ani) rănit grav după ce a intrat cu mașina într-un copac, pe DN19

    decembrie 7, 2024
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO/VIDEO. Accident extrem de grav în județ, cu mai multe victime. O persoană a decedat

    iunie 3, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Vânătoare pe șosele. Șoferii care sunt opriți mereu de Poliție în Satu Mare

    septembrie 7, 2021
    By PresaSM
  • LocaleAnchete

    Polițiști agresați în județul Satu Mare. Mobilizare de amploare a mascaților

    septembrie 27, 2018
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    MĂRTURIE. Cum și-a cumpărat un sătmărean un permis fals, via Facebook/WhatsApp

    mai 28, 2024
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO/VIDEO. Desfășurare impresionantă de forțe la accidentul de pe DN 1C. Zeci de salvatori implicați

    mai 20, 2019
    By PresaSM

2 comments

  1. sergiu 15 aprilie, 2018 at 10:15

    poate a consumat droguri.

    View Comment
  2. Foris 15 aprilie, 2018 at 13:53

    Este lipsa sectiei de psihiatrie. Bine ca fata a observat la timp cu cine are de-a face si nu l-a mai acceptat.

    View Comment

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    VIDEO. Accident în Tășnad. O mașină a ajuns în șanț, mobilizare a pompierilor și polițiștilor

  • Locale

    Dorel Coica are cea mai tare echipă de POSTACI. Kereskenyi Gabor, pe locul doi

  • Locale

    Tone de haine din Germania, oprite în Vama Petea. Erau de fapt doar ”zdrențe”



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații