PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›FOTO/VIDEO. Elicoptere și MIG-uri pe cerul Sătmarului. Pregătiri pentru Ziua Armatei

FOTO/VIDEO. Elicoptere și MIG-uri pe cerul Sătmarului. Pregătiri pentru Ziua Armatei

By PresaSM
octombrie 23, 2019
755
0

Sătmărenii au putut admira MIG-urile și elicopterele din dotarea Armatei Române odată cu pregătirile care au loc pentru Ziua Armatei. Aparatele militare au survolat inclusiv zona municipiului Satu Mare. 

Un elicopter Puma și un MIG au putut fi văzute pe cerul Sătmarului odată cu pregătirile care au loc pentru parada militară de la Carei, organizată pentru a marca Ziua Armatei.

Aparatele de zbor au putut fi admirate și de locuitorii municipiului Satu Mare.

La fel s-a întâmplat și anul trecut, înainte de parada militară. Piloții au efectuat și atunci mai multe zboruri de recunoaștere în județul Satu Mare.

Principalele evenimente dedicate zilei de 25 Octombrie vor avea loc la Carei, după următorul program:

• începând cu ora 14.00: expoziție de tehnică, echipamente, armament și aparatură militară în Parcul Karoly;

• începând cu ora 17.00: ceremonia militară de depunere de coroane, jerbe și buchete de flori, defilarea gărzii de onoare și survolul aeronavelor Bazei 71 Aeriană „General Emanoil Ionescu” la ansamblul monumental „Glorie Ostașului Român”; detașamentul de onoare va fi constutit din militari din Batalionul 811 Infanterie „Dej”, Regimentul 317 ISR „Vlădeasa”, Regimentul 69 Artilerie Mixtă „Silvania”, Regimentul 50 Rachete Antiaeriene „Andrei Mureşianu”, Batalionul 17 Vânători de Munte „Dragoș Vodă”, Comandamentul Forțelor pentru Operații Speciale, Inspectoratul de Jandarmi Județean „General de brigadă Ioniță Borșan” Satu Mare, Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Someș” al județului Satu Mare, elevi ai Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” și Muzica Militară a comandamentului Diviziei 4 Infanterie „Gemina”;

• solemnitatea „Retragerii cu torțe”, începând cu ora 19.00; detaşamentul va fi constituit din militari aparținând Batalionului 811 Infanterie „Dej” și Muzicii Militare a comandamentului Diviziei 4 Infanterie „Gemina”









TagsavionelicopterZiua Armatei
Previous Article

După ce și-a răpit bebelușul, un bărbat ...

Next Article

FOTO. Satu Mare acum o sută de ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Bebeluș născut prematur, transferat de urgență cu elicopterul SMURD

    noiembrie 18, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Un elicopter rusesc s-a prăbușit lângă județul Satu Mare. Pilotul a decedat

    mai 10, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    Klaus Iohannis, la Satu Mare. A luat orașul la PAS (FOTO&VIDEO)

    octombrie 25, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    VIDEO. Ryanair explică de ce avionul s-a umplut de fum. Pasagerii au intrat în panică

    ianuarie 21, 2020
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    PROGRAM. Ziua Armatei cu elicoptere și blindate în municipiile Satu Mare și Carei

    octombrie 16, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Elicopterul Poliției monitorizează traficul rutier în județul vecin. Aviz vitezomanilor!

    august 11, 2024
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    FOTO. Nervi, înjurături și cozi interminabile, la peste 40 de grade, în Petea!

  • Locale

    FOTO. Viața micuțului Noel depinde de noi! Familia vă cere ajutorul!

  • LocaleNationale

    FOTO. Se întâmplă în România. A intrat cu bolidul în foișorul șahiștilor din parc. Și-a lăsat mașina și s-a făcut nevăzut



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații