PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›S-a ascuns în microbuz ca să-i păcălească pe frontieriștii sătmăreni. Bărbatul a încercat să fugă din țară pe la Petea

S-a ascuns în microbuz ca să-i păcălească pe frontieriștii sătmăreni. Bărbatul a încercat să fugă din țară pe la Petea

By PresaSM
decembrie 13, 2022
1649
0

Polițiștii de frontieră sătmăreni au reținut la ieșirea din țară un bărbat care a încercat să treacă ilegal frontiera, deoarece nu putea părăsi legal țara, aflându-se sub control judiciar.

În cursul acestei dimineți, în jurul orei 04.00, în Punctul de Trecere a Frontierei Petea, județul Satu Mare, pe aliniamentul de control la ieșirea din țară a ajuns un autovehicul marca Mercedes Benz Sprinter, înmatriculat în România.

Polițiștii de frontieră planificați la verificarea documentelor au observat, o persoană, ascunsă între banchetele din spate ale mașinii respective.

Din primele verificări s-a stabilit că este vorba despre un cetățean român, în vârstă de 29 de ani, din județul Botoșani care a declarat că a recurs la această metodă, în încercarea de a ieși din țară, fiindcă se află sub control judiciar pentru săvârșirea a două infracțiuni de furt, dar el dorea să ajungă în Germania.

Polițiștii de frontieră sătmăreni nu i-au permis ieșirea din România, iar pe numele lui au fost întocmite acte premergătoare începerii urmăririi penale pentru săvârșirea infracțiunii de tentativă de ieșire din țară prin trecere ilegală a frontierei de stat.









TagsPeteaPoliția de FrontierăPTF Petea
Previous Article

Trei TIR-uri, pline cu tone de haine ...

Next Article

FOTOGALERIE. Au apărut brazii în municipiul Satu ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LifeLocale

    Acțiune gratuită de sterilizare a câinilor, la Satu Mare și localitățile învecinate. Înscrieri pe bază de programare

    februarie 13, 2024
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. TIR cu zeci de tone de ”marfă”, condus de un maghiar, interzis prin Vama Petea

    iunie 7, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    Ucrainenii au tupeu. De ce a fost în stare un bărbat în Vama Halmeu. Arestat pe loc

    iunie 14, 2020
    By PresaSM
  • Locale

    Un tânăr s-a întors în țară de Sărbători. Dar le va petrece după gratii

    decembrie 23, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    A reînceput nebunia la granița româno-maghiară. Cozi uriașe și nervi întinși la maxim

    iunie 20, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Ce spune Poliția de Frontieră despre perchezițiile de la Petea

    octombrie 18, 2024
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    La un click distanță! Oglindă, oglinjoară, cine e cea mai frumoasă lebădă din țară? (P)

  • LocaleNationale

    Raționalizări de alimente în supermarket-urile din Ungaria, înainte de Crăciun

  • LocaleTop News

    FOTO. Accident violent în județul Satu Mare. O mașină în șanț, pe câmp

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații