PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›Tânăr din Maramureș, oprit la Petea. S-a ales cu un dosar penal după ce polițiștii au văzut ce are în bagaje

Tânăr din Maramureș, oprit la Petea. S-a ales cu un dosar penal după ce polițiștii au văzut ce are în bagaje

By PresaSM
februarie 24, 2020
730
0

Polițiștii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Petea au descoperit, în compartimentul marfă al unui microbuz, ascunse în bagaje, mai multe pungi, ce conțineau aproximativ 20 kg tutun pentru fumat, netimbrate sau timbrate necorespunzător.

Sâmbătă, 22 februarie, la Punctul de Trecere a Frontierei Petea s-a prezentat pentru a efectua formalitățile de frontieră, cetățeanul român C.A., în vârstă de 22 de ani, din județul Maramureș. Acesta conducea un microbuz marca Mercedes Sprinter, înmatriculat în Marea Britanie.

„În cadrul controlului de frontieră, la verificarea compartimentului de marfă al microbuzului, colegii noștri au descoperit, ascunse în bagaje, mai multe pungi din plastic, acoperite cu folie de staniol, care conțineau tutun vrac, pentru fumat, pungile nefiind timbrate sau marcate corespunzător. În total, pachetele conțineau 19,96 kg tutun, în valoare de aproximativ 2.000 de lei, marfă ce a fost ridicată în vederea confiscării”, spun polițiștii de frontieră.

În cauză, polițiștii de frontieră efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de deținere în afara antrepozitului fiscal sau comercializare a produselor accizabile supuse marcării fără a fi marcate sau marcate necorespunzător ori cu marcaje false peste limita prevăzută de lege. 









TagscontrabandăPTF Peteavama Petea
Previous Article

VIDEO. Un drogat, municipiul în Satu Mare. ...

Next Article

FOTO. Incident în județul vecin. Femeie întoarsă ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Acel moment în care te întorci de la ”muncă” din Occident și ți se pun ”brățări” direct din Vama Petea

    august 11, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Cinci tineri au fost reținuți în județul Satu Mare, după ce ”și-au încercat norocul”

    noiembrie 30, 2020
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Tânăr lăsat fără mașină în Petea, de polițiști! Ce a păcătuit

    iulie 30, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Tânăr lăsat fără mașină în Vama Petea. Șoferul venea din Ungaria

    februarie 5, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Cetățean ucrainean, tras pe dreapta de polițiști. S-a ales cu dosar penal

    ianuarie 22, 2019
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    VAMA PETEA. Prins cu permisul tras la ”xerox”, un bărbat le-a spus polițiștilor tot

    iulie 25, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Satu Mare, județul sinucigașilor minori. Cinci cazuri în ultimele luni

  • LocaleTop News

    FOTO. Lupul moralist. Polițistul local din Satu Mare, reținut pentru că și-ar fi molestat fiica, avea postări moralizatoare

  • LifeLocale

    FOTO. Julia, o sătmăreancă încântătoare, concurează pentru ”Miss Universe România”



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb