PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


SZATMARI HIREK
Home›SZATMARI HIREK›Újabb lazító intézkedésekről döntöttek

Újabb lazító intézkedésekről döntöttek

By PresaSM
iunie 24, 2021
853
0

Újabb lazító intézkedések bevezetéséről döntött csütörtöki ülésén a kormány – jelentette be a kabinet ülését követően a miniszterelnök.

Többek között döntés született arról, hogy mind a zárt térben tartott, mind a szabadtéri sportrendezvények esetében a helyek 50 százalékát foglalhatják el a nézők. Egy másik intézkedés értelmében a szabadtéri előadásokon, koncerteken, fesztiválokon és kulturális rendezvényeken legtöbb 2500-an vehetnek részt. Ez a létszám csak abban az esetben haladható meg, ha valamennyi résztvevő be van oltva koronavírus ellen. Emellett kötelező a védőmaszk viselése, és személyenként 1 négyzetméteres helyet kell biztosítani a résztvevőknek.

Az esküvőkön, keresztelőkön és más magánrendezvényeken szabadtéri helyszín esetében 150-en, zárt térben legtöbb 100-an vehetnek részt korlátozások nélkül. Zárt térben 300-ra növelhető a létszám, ha a meghívottak megkapták az oltást, negatív tesztet tudnak felmutatni, vagy igazolják, hogy átestek a betegségen.

A gazdasági egységek hajnali 2 óráig tarthatnak nyitva, ugyanakkor a bárok, klubok, diszkók kapacitásuk 70 százalékával működhetnek, amennyiben minden vendég be van oltva.

Egy másik döntés értelmében a szállodák, panziók és más kereskedelmi szálláshelyek befogadóképességük 100 százalékát kihasználhatják, megszűnnek az ezzel kapcsolatos eddigi korlátozások – mondta a miniszterelnök.
Raed Arafat belügyi államtitkár hozzátette, a különböző képzések, workshopok esetében zárt térben 150, szabadtéren 200 fő a megengedett maximális létszám, a konferenciákon pedig legtöbb 150-en vehetnek részt, ha biztosított a 2 négyzetméteres felület személyenként.









Tagskoronavíruslazító intézkedések
Previous Article

Egy hónapot kell várni a személyi igazolványra

Next Article

Január elsejétől 243 lejre nő a gyerekpénz


ARTICOLE SIMILARE

  • SZATMARI HIREK

    432 vállalat kezdte beoltatni saját alkalmazottait

    mai 25, 2021
    By PresaSM
  • SZATMARI HIREK

    Az ország 303 tanintézetében online zajlik az oktatás

    septembrie 22, 2020
    By PresaSM
  • SZATMARI HIREK

    Kötelező a maszkviselés Bukarrestben is

    august 3, 2020
    By PresaSM
  • SZATMARI HIREK

    Formanyomtatvány az iskolai oltáshoz

    august 31, 2021
    By PresaSM
  • SZATMARI HIREK

    Az éttermekben a legnagyobb a megfertőződés kockázata

    iunie 16, 2020
    By PresaSM
  • SZATMARI HIREK

    Oltási igazolvánnyal lehet majd koncertezni, bulizni?

    martie 9, 2021
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    FOTO. Șase copilași care trăiesc în frig și-n foame, ajutați de zeci de sătmăreni!

  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Sărbătoare în inima Sătmarului. Foarte mulți credincioși participă la Hramul Diecezei Romano-Catolice

  • Locale

    Impact între un microbuz și un autoturism. Mai multe victime

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații