PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›VIDEO. Sătmărean judecat pentru că a folosit un tânăr cu handicap pe post de sclav

VIDEO. Sătmărean judecat pentru că a folosit un tânăr cu handicap pe post de sclav

By PresaSM
ianuarie 27, 2023
1278
0

Stăpânul de sclavi din Satu Mare a fost trimis ASTĂZI în judecată de procurorii DIICOT. Detaliile și imaginile obținute de PresaSM sunt cutremurătoare. Un sătmărean de 39 de ani este acuzat de procurori că a ținut în garaj un tânăr de 18 ani, pe care l-a bătut, inclusiv cu ciocanul, și pe care l-a forțat să muncească în construcții. Și de parcă umilințele la care era supus nu au fost suficiente, sătmăreanul și-a filmat victima, distribuind imaginile, împreună cu comentarii de degradante, pe rețele de socializare.

Procurorii DIICOT au reținut în rechizitoriu că în vara anului 2019 l-a racolat și cazat în gospodăria sa pe tânărul în vârstă de 18 ani, prin inducerea in eroare cu privire la faptul că îl va plăti pentru munca prestată, profitând de starea de vulnerabilitate a victimei și prin folosirea unor acte de agresiune fizică și psihică.

L-a exploatat prin muncă în domeniul construcțiilor în localitatea Dumbrava, fără a-l retribui pentru munca prestată, restrângându-i libertatea de mișcare prin reținerea actului de identitate, exploatarea prin muncă desfășurându-se până în luna iunie 2020, când persoana vătămată a reușit să fugă.

„Aceste aspecte au fost confirmate și de concluziile raportului constatator medico-legal al Serviciului Medico-Legal al Județului Satu Mare, care a indicat prezența pe corpul persoanei vătămate a multiple cicatrici după plăgi contuze și tăiate superficiale, localizate la nivelul scalpului, toracelui posterior și membrelor superioare, care au necesitat 8-9 zile de îngrijiri medicale și care s-au produs în urmă cu 2-3 luni (respectiv perioada lunilor aprilie-mai 2020 în care victima a lucrat pentru inculpat)”, explică procurorii.

sursa: comunicat de presă DIICOT
  • Sclavagism în Satu Mare
  • Sclavagism în Satu Mare
  • Sclavagism în Satu Mare

Sclavagism în Satu Mare. Umilințele la care și-a spus victima, documentate pe rețelele de socializare

PresaSM a intrat în posesia imaginilor pe care sătmăreanul aflat acum sub acuzare le-a distribuit pe o rețea de socializare. Înregistrările sunt greu de urmărit. Tânărul, vizibil obosit, este trezit cu palme. Acuzatul continuă să îl supună umilințelor, inclusiv prin intermediul comentariilor postate la imagini.

Iar tânărul de 18 ani nu este nici prima victimă a bărbatului. La fel a procedat și în urmă cu doi ani, atunci când a profitat de un alt tânăr vulnerabil, aplicând același mod de operare. I-a promis bani în schimbul unor munci prestate, după care i-a luat actele de identitate, l-a agresat și supravegheat și nu i-a dat nici banii munciți.









TagsDIICOTInspectoratul de Poliție JudețeanTribunalul Satu Mare
Previous Article

VIDEO. Șoferiță atacată de zeci de persoane, ...

Next Article

Monstrul din Satu Mare. Și-a molestat sexual ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    Monstrul din Oaș! Un așa-zis tată și-a violat ani la rând fiica minoră

    iunie 19, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Tată acuzat că și-ar fi bătut fiica în mașină, pe Podul Decebal din Satu Mare

    octombrie 6, 2020
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    OAȘ. ”Tractorist” fără permis, lovit în cap de lanțul cu care era tractat de o dubă

    decembrie 15, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    Accident mortal la ieșire din municipiul Satu Mare! Bărbat lovit de o mașină

    noiembrie 15, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    Ziua și puștanii prinși aparent drogați la volan, în județul Satu Mare

    octombrie 10, 2023
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    O femeie din Medieșu Aurit a fost violată și bătută, în plină zi, în propria sa casă

    iunie 27, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    FOTOGALERIE. TIR rupt în două pe DN 19, între Oradea și Satu Mare

  • Locale

    Un bărbat a făcut infarct la coadă în Vama Petea. Un polițist l-a salvat!

  • Locale

    Acțiune în forță a Poliției. Sătmărean călcat în picioare de rromi, după ce le-a bătut copii

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații