PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleLife
Home›Locale›Alcoolemie record: 5,79 mg/l. Poate lua titlul de cel mai beat șofer din țară

Alcoolemie record: 5,79 mg/l. Poate lua titlul de cel mai beat șofer din țară

By PresaSM
martie 6, 2020
1117
0

Un bărbat de 61 de ani din Caraș-Severin ar putea lua titlul de cel mai beat șofer din România. Bărbatul a fost tras pe dreapta de polițiști, iar când a fost testat cu paratul etilotest, chiar și polițiștii au rămas uimiți de rezultat. 

Pe data de 5 martie, în jurul orei 13.00, polițiști  de la Poliția Orașului Oravița au oprit pentru control pe DJ 581, în localitatea Grădinari, un autoturism condus de un bărbat de 61 de ani, acesta emanând miros puternic de alcool, la testarea cu aparatul etilotest rezultând o alcoolemie de 5,79 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Iar șoferul nu doar că era băut bine, la verificări, oamenii legii au descoperit că încălcase și alte legi.

„În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit că autoturismul figura radiat din circulație și bărbatul în cauză avea dreptul de a conduce anulat. Bărbatul a fost imediat condus de polițiști la cea mai apropiată unitate spitalicească, unde i-au fost recoltate mostre biologice în vederea stabilirii concentrației de alcool în sânge”, se arată într-un comunicat al IPJ Caraș-Severin.

Polițiștii au întocmit acte premergătoare sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat, de către o persoană aflată sub influența alcoolului sau a altor substanțe, care nu posedă permis de conducere și continuă cercetările.







Tagsalcoolemieșofer
Previous Article

FOTO. Bărbat găsit mort într-o groapă, în ...

Next Article

Viteză record pe drumul național dintre Satu ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Nationale

    FOTO. Iasmina, fetiţa de 11 ani ucisă de o şoferiţă începătoare. A picat de șase ori examenul auto

    septembrie 2, 2021
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Metoda inedită a unui șofer pentru a scăpa de aglomerația din Satu Mare

    aprilie 29, 2021
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTOGALERIE. Scandal făcut de 4 femei în stare de ebrietate, în centrul municipiului Satu Mare. Au înjurat Poliția Locală

    iunie 21, 2021
    By PresaSM
  • Locale

    Ce alcoolemii ”se poartă” pe șoselele județului. Sătmărenii s-au ales cu dosare penale

    septembrie 9, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    Un tânăr din Sălaj s-a ales cu dosar penal după o „aventură” cu mașina prin Satu Mare

    decembrie 12, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    Aventura unui tânăr sătmărean s-a terminat în brațele polițiștilor. A băut bine, apoi a furat o mașină. Nici măcar n-avea ...

    ianuarie 3, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Sătmăreancă salvată de pompieri. Au intrat cu autoscara, la etajul 4, forțând ușa

  • LocalePolitica

    Adrian Cozma, după discuții la CNAIR: Reabilitarea drumul Tășnad-Supur, în linie dreaptă

  • LocaleTop News

    Canicula revine în forță. Cod galben la Satu Mare



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații