PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact

logo

Header Banner
Header Banner

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial


Locale
Home›Locale›Beniamin Urs, PNL: ”În județul Satu Mare au intrat zeci de milioane de lei pentru firmele cu activitate suspendată”

Beniamin Urs, PNL: ”În județul Satu Mare au intrat zeci de milioane de lei pentru firmele cu activitate suspendată”

By PresaSM
noiembrie 27, 2020
572
1

Consilierul județean din partea PNL Satu Mare, Beniamin Urs, a precizat astăzi – în cadrul unei conferințe de presă, că din postura de administrator la o societate comercială, pȃnă anul trecut erau 28 de instituții ale statului care efectuau controale și fiecare administrator trăia cu teama aceasta.

”Anul acesta, avem în sfârșit, o instituție a statului, care ne apără nevoile și vine în sprijinul societăṭilor comerciale, aceasta fiind Guvernul României. Guvernul României, confruntat cu criza aceasta pandemică a venit să sprijine exact acest sector, sectorul economic. De asemenea, a intervenit inclusiv pentru a ajuta economia, sprijinind IMM-urile cu soluții și bani”, a opinat Beniamin Urs.

Liberalul a mai precizat că în județul nostru a ajuns o sumă de 64.124.000 de lei, bani care au fost alocați de către Guvernul României pentru cei care au avut activitatea suspendată.

”Să nu uităm de acel sprijin de 41,5 % din salariul brut, acordat angajatorilor pentru reluarea activitățiilor. Guvernul a înțeles acest lucru. Pentru judetul Satu Mare au fost alocati nu mai putin de 43.510.000 de lei, tocmai pentru a sprijini societătile comerciale, iar angajații și angajatorii să nu aibă de suferit”, a conchis Urs.










TagsAdrian Cozmaalegeri parlamentare 2020Beniamin UrsPNL
Previous Article

PNL Satu Mare: Măsuri de 30 mld ...

Next Article

Deputatul Ioana Bran: ”PNL taie panglici la ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocalePolitica

    VIDEO. PNL Satu Mare explică ultimele decizii ale Guvernului. Cu primarii în prima linie

    octombrie 7, 2021
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    FOTO. O zi dedicată lui Vasile Lucaciu! Liberalii sătmăreni l-au sărbătorit pe „Leul de la Şişeşti”

    ianuarie 23, 2022
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    Adrian Cozma, după vizitele de lucru la școlile din Satu Mare: „E important să asigurăm condiții decente pentru toți copiii”

    august 26, 2021
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    Adrian Albu, PNL: ”Serviciile publice vor fi în slujba sătmărenilor. Satu Mare – orașul cetățenilor”

    septembrie 15, 2020
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    Adrian Cozma: „Managementul Spitalului Județean Satu Mare este un dezastru”

    martie 20, 2023
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    Guvernul PNL, votat în Parlament. Ludovic Orban devine premier

    noiembrie 4, 2019
    By PresaSM

1 comment

  1. Anonim 28 noiembrie, 2020 at 04:33

    Pacat ca au activitatea suspendata si trebuie sustinute din imprumuturi care nu o sa le platim in 17 genertii

    View Comment

Scrie un comentariu Anulează răspunsul

Citește și:

  • Locale

    Proprietarii de câini de vânătoare din Satu Mare, verificați. Controalele s-au lăsat cu amenzi de peste 10.000 de lei

  • LocaleTop News

    FOTO. Ana își caută părinții în județul Satu Mare. Vrea să își cunoască mama și tatăl

  • LocaleLife

    ANAF recomandă interacțiunea la distanță. Cetățenii, rugați să folosească internetul



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb