PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›FOTO. Filtre ale polițiștilor sătmăreni pe drumurile naționale. Au fost aplicate sancțiuni

FOTO. Filtre ale polițiștilor sătmăreni pe drumurile naționale. Au fost aplicate sancțiuni

By Spanciu Silvia
aprilie 16, 2020
770
0

Un șofer a rămas fără permis, iar alți 12 au fost sancționați în urma unei acțiuni organizate de polițiștii sătmăreni pe DN1C, în colaborare cu colegii din Maramureș. Oamenii legii au verificat și dacă sunt respectate măsurile dispuse prin ordnonanțele militare. 

Pentru creșterea gradului de siguranță rutieră pe drumurile publice, în proximitatea limitei teritoriale a județelor Satu Mare și Maramureș s-au desfășurat activități specifice de control în traficul rutier la care au fost angrenate mai multe echipaje de polițiști din cadrul Serviciului Rutier, în cooperare cu polițiști ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice și jandarmi din cadrul I.J.J. Satu Mare.

Activitatea de control s-a desfășurat pe raza teritorială a fiecărui județ, pe DN1C-E58, astfel fiind verificate în special respectarea măsurilor dispuse prin ordonanțele militare, precum și a prevederilor legislației rutiere.

Peste 100 de șoferi au fost verificați, iar 12 s-au ales cu amenzi, asta în timp ce un șofer care s-a urcat băut la volan a rămas timp de 90 de zile fără permis de conducere.

„Ocazie cu care au fost oprite în trafic și verificate peste 130 de autovehicule care circulau pe sectorul de drum, inclusiv autoutilitare de transport mărfuri sau persoane. Au fost constatate si aplicate 12 sancțiuni contravenționale, din care 8 privind nerespectarea prevederilor ordonanțelor militare în vigoare si 4 privind nerespectarea legislației rutiere. De asemenea, polițiștii au dispus reținerea unui permis de conducere pentru 90 de zile în cazul unui conducător auto care a fost depistat la volanul unui autoturism fiind sub influența băuturilor alcoolice”, spun cei de la IPJ Satu Mare.









TagsamenziDN1filtru poliție
Previous Article

VIDEO. Polițiștii nu mai împart Lumina Sfântă. ...

Next Article

FOTO. Povestea bisericii din ”pustietatea” Sătmarului, care ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Amenzi pe bandă rulantă pentru crescătorii de animale din mai multe localități sătmărene

    iunie 13, 2025
    By PresaSM
  • Locale

    Șofer pericol public în Satu Mare. Lăsat fără permis, s-a reurcat și mai beat la volan în aceeași zi!

    iulie 26, 2021
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    Deputatul Lorand Magyar cere anularea amenzilor date pentru necompletarea formularului de intrare în ţară (PLF)

    februarie 3, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    DIGI24: Amenzile pentru încălcarea ordonanțelor militare, neconstituționale

    mai 6, 2020
    By PresaSM
  • LocaleLife

    FOTO. Filtrele din trafic s-au lăsat cu sancțiuni. Au fost aplicate sute de contravenții

    august 14, 2020
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    Anunțul PNL: Ce se întâmplă cu amenzile, salariile demnitarilor și pensiile speciale

    ianuarie 6, 2020
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    FOTOGALERIE. Accident în județul Satu Mare! Șofer rămas încarcerat în cabina unei cisterne cu apă

  • Locale

    VIDEO. PROSTIE PURĂ: Doi tineri au pus la un megafon sunetul unei sirene de război, anunțând că ne atacă Rusia

  • Locale

    VIDEO. Mașina unui jurnalist din Carei, presupus incendiată!



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații