PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LifeLocale
Home›Life›Masacru la un spital din țară. Un pacient a ucis patru persoane. Alți 9 pacienți au fost răniți

Masacru la un spital din țară. Un pacient a ucis patru persoane. Alți 9 pacienți au fost răniți

By PresaSM
august 18, 2019
935
0

Mascaru la un spital din Buzău. Un pacient de 38 de ani a fost reținut de polițiști, după ce a ucis patru persoane și a rănit altele nouă. Totul s-a petrecut în dimineața zilei de duminică. 

Un pacient de aproximativ 38 de ani, de la Spitalul de Neuropsihiatrie şi Măsuri pentru Siguranţă Săpoca, judeţul Buzău, a omorât patru pacienţi şi a rănit alţi nouă cu un stativ de perfuzie, titrează Digi24. 

Potrivit presei locale, atacul a avut loc duminică dimineața, în jurul orei 03-04. Băbratul, suferind un episod de psihoză, a lovit cu stativul mai multe persoane. Trei dintre cei loviți au decedat pe loc, iar o altă pacientă a fost transportată de urgență la spital dar a murit la scurt timp din cauza leziunilor craniene.

Victimele au fost în principal pacienți vârstnici, care aveau peste 60 de ani, iar unii sufereau de demență. Acesta ar fi fost motivul și pentru care victimele nu au putut reacționa în momentul în care au fost atacate.

În cele din urmă, ucigașul a fost oprit și încătușat de o patrulă de poliție care a ajuns în zonă în mod accidental. Oamenii legii erau la spital pentru a interna un scandalagiu.

Potrivit declarațiilor oamenilor legii, atacatorul de 38 de ani, fără ocupație, a fost internat în cursul zilei de joi cu simptomele unui sevraj etilic. După ce a fost imobilizat de oamenii legii, el a fost depus în custodia poliției urmând să ajungă în fața procurorilor.









TagsBuzău
Previous Article

Demers urgent la Urgență Satu Mare! Se ...

Next Article

VIDEO. La un pas de tragedie! Autobuz ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleNationaleTop News

    FOTO. Un băiețel de 1 an și o fetiță de 2 ani au ars de vii în casă. Tragedie fără ...

    noiembrie 17, 2022
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    Cecilia, polițistă și mamă a doi copii, s-a împușcat cu arma din dotare. Vecinii au auzit împușcătura

    octombrie 31, 2022
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    FOTO/VIDEO. Accident grav în țară. A fost activat Planul Roșu. Șapte copii au ajuns la spital

    ianuarie 19, 2024
    By PresaSM
  • LocaleNationaleTop News

    FOTO. Accident grav în țară. Carambol cu mașini și TIR-uri. Un tânăr, în stare critică

    martie 20, 2023
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    Se întâmplă în România. Au înscenat o crimă de dragul vizualizărilor pe TikTok. Doi adolescenţi, amendaţi pentru gluma proastă

    ianuarie 21, 2025
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    VIDEO. Crimă oribilă în țară. Și-a ucis iubita cu un topor. Martor a fost copilul de 2 de ani al ...

    iulie 23, 2024
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    DOI bărbați ARESTAȚI în Vama Petea! De ce îi ACUZĂ polițiștii

  • Locale

    FOTO. Cum se joacă contrabandiștii și polițiștii pe frontieră, în județul Satu Mare

  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Accident pe DN1 C. Dubă din Satu Mare, coliziune frontală cu un Volkswagen



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații