PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›Povestea de film a lui Marius Munteanu. Campionul care câștigă și în ring și în viață

Povestea de film a lui Marius Munteanu. Campionul care câștigă și în ring și în viață

By PresaSM
iunie 29, 2019
2515
1

Sătmăreanul Marius Munteanun a devenit campion la categoria grea în cadrul celei mai cunoscute competiții de K1 din România, Colosseum Tournament, organizată în premieră la Călărași, în Sala Polivalentă “Ion C. Neagu”. Marius Munteanu a luptat pentru titlu împotriva lui Costin Mincu, la categoria 95 de kg, și a reușit o victorie uriașă pentru sportul sătmărean!

Competiția a fost una spectaculoasă, compusă din 10 lupte, în care 17 sportivi români și 3 străini au dat totul pentru a cuceri ringul. Iar Marius Munteanu a reușit în cinci reprize! Acest succes este cu atât mai important cu cât adversarul său, Costin Mincu, deținea centura de campion Colosseum Tournament. Și s-a declarat hotărât să o apere cu orice preț.

Marius Munteanu dorește să le mulțumească tuturor celor care l-au susținut de-a lungul anilor. O perioadă dificilă, cu eforturi considerabile. În pofida dramelor personale, Marius nu a cedat. Cu toate că și-a pierdut părinții la vârsta de 24 de ani. S-a ridicat și mai puternic, fiindcă a avut aproape prietenii.

A început sportul în anul 2002, la vârsta de 12 ani, cu boxul. A mers la clubul Voința. Dar pentru că îi plăcea un sport mai complet, care să includă și alte procedee, printre care și loviturile de picioare, la 17 ani s-a dus spre kickbox.

Cu sacrificii foarte mari, atât financiare cât și fizice sau psihice, Marius Munteanu a urcat treaptă cu treaptă pe culmile succesului. Iar acest titlu este o încununare a unei munci demne de un scenariu de film.

”Salutare prieteni, prea multe nu am de spus. Sunt doar fericit că după atâta muncă am reușit să aduc acasă o centură de Campion la categoria grea. A fost drum lung. Piramida, meci de 5 runde, dar am reușit într-o promoție cu nume mare #ColosseumTournament !Mulțumesc maestrului meu Nagy Arnold, pentru toată munca, încrederea, iubirea care mi-o acordă mereu. Mulțumesc familiei mele, care e mereu alături de mine…nervi…stres, va pup. Mulțumesc colegilor pentru pregătire. Mulțumesc Sorin Horvat, Anghel Cardoș, Nicu Stan, Valentin Sachelaru pentru ajutorul de la colț. Mulțumesc prietenilor pentru mesajele voastre, sper că v-am făcut mândri! Drumul meu a fost susținut de sponsorii mei, care sunt mereu alături de mine și le mulțumesc”, a spus Marius Munteanu la final.









TagscampionMarius Munteansportsucces
Previous Article

Viorica Dăncilă, noul președinte al PSD. La ...

Next Article

FOTO. Jaf ca-n filme la un cazino ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    DEMITERE la masa verde! Președintele OLIMPIA Satu Mare a dat ULTIMII bani din club către tovarășul său!

    august 12, 2016
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Premieră în județul Satu Mare! Gemeni născuți după fertilizarea în vitro

    decembrie 17, 2022
    By PresaSM
  • LifeLocale

    FOTO/VIDEO. Ariana (5 anișori), micuța viitoare campioană din Satu Mare

    mai 19, 2022
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTO. Povestea sătmăreanului care i-a impresionat pe Sylvester Stallone și Papa Francisc

    decembrie 25, 2021
    By PresaSM
  • Locale

    Simona POP – sătmăreanca care a adus AUR pentru România – CETĂȚEAN de ONOARE al SĂTMARULUI!

    august 19, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    Se anunță o mare gală de box în municipiul Satu Mare. Surpriză pentru sătmăreni!

    mai 1, 2021
    By PresaSM

1 comment

  1. Sătmăreanul Marius Munteanu - Tot Ce iubesc Romania 5 iulie, 2019 at 11:36

    […]                                                                                                                                          presasm.ro […]

    View Comment

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocaleTop News

    FOTO. I-a jignit pe față! Gestul unui sătmărean i-a șocat pe polițiști, în județul Satu Mare

  • LocaleNationalePolitica

    Guvernul Cîțu, demis cu un scor istoric: 281 de voturi pentru moțiune

  • Locale

    FOTO/VIDEO. Drama de la Sărătura. Cum a rămas fără casă o familie cu cinci copii



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații