PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Szatmári Hírek
  • Life
  • Editorial
  • Contact

logo

Header Banner
Header Banner

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Szatmári Hírek
  • Life
  • Editorial
Locale
Home›Locale›Transurban trece pe program de sâmbătă. Apel la sătmăreni: Limitați-vă călătoriile!

Transurban trece pe program de sâmbătă. Apel la sătmăreni: Limitați-vă călătoriile!

By PresaSM
martie 23, 2020
336
3

Transurban anunță că, în contextul pandemiei de COVID-19, activitatea de transport în comun se va restrânge, iar autobuzele vor circula cu program de sâmbătă. Conducerea companiei face și un apel la sătmăreni și în roagă să renunțe la orice deplasare care nu este cu adevărat utilă.

„Stimați călători, dată fiind evoluția situației la nivel național și internațional, pentru completarea măsurilor de prevenire a infecției cu noul coronavirus COVID-19, de marți, 24 martie, în municipiul Satu Mare se va aplica o restrângere a activității societății de transport public în comun, Transurban S.A. prin reducerea numărului de curse. Astfel incepând cu data de 24.03.2020 autobuzele vor circula cu program de sâmbătă”, anunță cei de la Transurban.

Cetățenii sunt rugați să își limiteze călătoriile cu mijloacele de transport în comun și să renunțe la orice deplasare care nu este cu adevărat utilă, care poate fi amânată, mai spun cei din conducerea companiei.

Toate aceste măsuri sunt luate pentru prevenire și limitarea răspândirii coronavirusului (COVID – 19) în mijloacele de transport în comun.




Previous Article

Șapte persoane amendate la Satu Mare pentru ...

Next Article

GSC confirmă al patrulea deces al unei ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Centenar la Satu Mare. Paradă militară impresionantă – FOTO/VIDEO

    decembrie 1, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    MOBILIZARE. Cezara (7 ani) are nevoie de ajutorul nostru ca să trăiască

    martie 30, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    ACCIDENT rutier în CENTRUL Sătmarului! Un șofer din Ungaria a fost lăsat FĂRĂ PERMIS (FOTOGALERIE)

    august 28, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    BOMBĂ! Alegeri anticipate în Medieșu Aurit?! Primarul, declarat incompatibil de judecători

    noiembrie 22, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    Un minor (14 ani) a dat spargeri în serie în mai multe localități din județ

    iulie 25, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    COVID-19 Satu Mare: Prefectura a anunțat numărul de cazuri noi, în ultimele 24 de ore

    august 1, 2021
    By PresaSM

3 comments

  1. Calator 23 martie, 2020 at 13:59

    Noi le-am limitat , aveti 3-4 calatori in autobus , la ce mai circulati ? Cum asigurati protejarea calatorilor ? Eu una nu am incredere in dezinfectiile facute !

    View Comment
  2. Popa 23 martie, 2020 at 17:42

    Putea conducerea de la transilvan sa se gândească ca nu toata lumea sta acasa sun și care merg la servici cu program de 8 ore și nu mai au cu ce veni acasa asta nu e problemă ca avem abonamente și mergem și venim de la servici cu ce??!! Cu program de sâmbătă ?! Gândiți ca stam de la 3 pana la 17,40 pe strada,e vorba de nr 17!!!

    View Comment
  3. Carmen 24 martie, 2020 at 06:57

    Daca porniti dupa program de sambata dimineata intarziem la serviciu ! Unii dintre noi avem program de la 6.30 ! Ma refer la linia 1

    View Comment

Scrie un comentariu Anulează răspunsul

SIGUR TE-AR PUTEA INTERESA

  • Locale

    Accident mortal. Bărbat strivit de o mașină în județul Satu Mare

  • Locale

    Centrul Sătmarului intră în reabilitare. Ce materiale inedite vor fi folosite

  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Desfășurare de forțe la Carei. Zeci de polițiști/jandarmi versus zeci de asistați social



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb