PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Alegeri Locale 2024
Home›Alegeri Locale 2024›Vizită importantă a candidatului Octavian Petric la Ardud: susținerea producătorilor locali și a industriei mobilei

Vizită importantă a candidatului Octavian Petric la Ardud: susținerea producătorilor locali și a industriei mobilei

By PresaSM
iunie 3, 2024
699
0

Ardud, 3 iunie 2024 – Președintele Organizației Județene Satu Mare a Pro România și candidat pentru funcția de consilier județean, fostul deputat Octavian Petric, a fost astăzi în orașul Ardud pentru a discuta cu producătorii locali și pentru a vizita o importantă fabrică de mobilă. În cadrul vizitei sale, Octavian Petric a avut plăcerea de a se întâlni cu producătorii locali din piața de legume-fructe din Ardud.

„Am discutat cu producătorii locali despre provocările și oportunitățile din agricultură și comerțul local. Oamenii harnici de aici ne-au împărtășit din experiențele lor și ne-au inspirat”, a declarat Petric.

Ulterior, Petric a vizitat fabrica de mobilă Ardudana, unde a avut ocazia să observe procesul de producție și să discute cu angajații și conducerea fabricii.

„Am avut ocazia să văd cum pasiunea și măiestria se îmbină pentru a crea produse de calitate. Am discutat despre importanța susținerii industriei locale și despre modalități de a stimula inovația și competitivitatea”, a adăugat acesta.

Octavian Petric a subliniat importanța susținerii producătorilor locali și a industriilor din județul Satu Mare pentru a asigura dezvoltarea și prosperitatea regiunii.

„Aceste întâlniri m-au întărit în convingerea că, împreună, putem aduce dezvoltare și prosperitate în județul nostru. Susținem producătorii locali și industriile noastre, pentru un Satu Mare mai puternic și mai competitiv!”, a precizat candidatul.

În încheiere, Octavian Petric a încurajat cetățenii să voteze lista de candidați PRO România la alegerile pentru Consiliul Județean Satu Mare, care vor avea loc pe 9 iunie. „În 9 iunie, votează lista de candidați PRO România la Consiliul Județean Satu Mare!”, a îndemnat el.

Vizita lui Octavian Petric în Ardud subliniază angajamentul său față de comunitatea locală și dorința de a promova și susține dezvoltarea economică a județului Satu Mare.


Comandat de către Pro România – Organizația Județeană Satu Mare

Executat de către SC Advertising Online Satu Mare SRL

Cod mandatar 21240019









Tagsalegeri locale 2024deputat Octavian Petric
Previous Article

Adrian Cozma susține că l-a prins cu ...

Next Article

CJ explică cine operează, de fapt, sistemul ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    FOTO. ”La Digănie”, tradiția reînviată a Țării Codrului. Sau mândria de a fi codrean

    iunie 17, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Coordonatorul Pro România Satu Mare: ”Am votat pentru un altfel de președinte”

    noiembrie 10, 2019
    By PresaSM
  • LocalePolitica

    FOTO. Satu Mare ocupă un loc important în Pro România. Ședință cu liderii naționali

    noiembrie 28, 2019
    By PresaSM
  • LocalePoliticaTop News

    FOTO. PNL anunță Alianța pentru Satu Mare. Alături de Pro România și PNȚ

    aprilie 5, 2024
    By PresaSM
  • Locale

    VIDEOREPORTAJ. Podul peste Someș, tot mai aproape de finalizare. Unește Satu Mare și Maramureș

    noiembrie 29, 2020
    By PresaSM
  • PoliticaLocale

    FOTO. Deputatul sătmărean Octavian Petric, invitat la un dineu special al Ambasadei Turciei

    decembrie 4, 2019
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LifeLocaleNationale

    Noi drepturi pentru salariați. Angajații pot cere concediu paternal și de îngrijire a bolnavilor

  • Locale

    Acțiuni cu EFECTIVE sporite pentru PRINDEREA contrabandiștilor în tot JUDEȚUL. S-a lăsat cu DOSARE PENALE

  • LocaleReportaje

    FOTO/VIDEO. Cea mai mare manifestare românească din ultimele decenii la Satu Mare

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații