PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LifeLocale
Home›Life›Piste de pumptrack și trambuline în mai multe zone de joacă din Satu Mare

Piste de pumptrack și trambuline în mai multe zone de joacă din Satu Mare

By PresaSM
iunie 6, 2025
269
0

Primăria vrea noi echipamente de joacă în mai multe zone din Satu Mare. Autoritățile sunt pregătite să plătească peste 120.000 de euro pentru a extinde parcurile pentru copii din mai multe cartiere, dar și din zona centrală și din Grădina Romei.

Primăria Satu Mare se pregătește pentru extinderea locurilor de joacă din mai multe zone ale orașului prin achiziționarea de noi echipamente. Autoritățile vor să cheltuie peste 120.000 de euro pentru ca să ofere mai multe opțiuni de recreere, în special pentru cei cu vârste cuprinse între 10-15 ani.

Astfel, în parcul UFO din Micro 17, autoritățile își doresc să mai instaleze trei trambuline, în timp ce în Grădina Romei ar urma să fie montate alte patru. Trei trambuline vor fi montate și la locul de joacă de pe strada Careiului, în timp ce la locul de joacă din Micro 15, autoritățile își doresc o pistă de pumptrack care să aibă cel puțin 46 de metri lungime.

Două noi piste de pumptrack, una mai mică și una mai mare, ar urma să apară și la locul de joacă de pe bulevardul Transilvania, dar și în Piața 25 Octombrie.

Autoritățile spun că noile achiziții  vor duce la dezvoltarea capacitățile de mișcare în aer liber a tinerilor sătmăreni.









Tagslocuri de joacăPrimăria Satu Mare
Previous Article

De ce sunt jocurile de rol esențiale ...

Next Article

AVERTIZARE! COD PORTOCALIU de caniculă în județul ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    Doina Văsuț, fosta șefă a SPAS Satu Mare, va fi înmormântată duminică

    mai 11, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Sute de somații și amenzi. Primăria Satu Mare intervine hotărât

    septembrie 11, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    Alte 13,7 milioane pentru modernizarea Transurban. Când ajung primele autobuze hibrid la Satu Mare

    mai 20, 2020
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO/VIDEO. Cum arată noua emblemă stilizată a municipiului Satu Mare. Strategie de imagine

    decembrie 28, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Război declarat taximetriștilor nesimțiți în Satu Mare. Taximetru ridicat de Primărie

    iunie 28, 2019
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTOGALERIE. A fost spart digul în centrul Sătmarului. Gaură mare, autoritățile spun că totul e sub control

    aprilie 20, 2023
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    INCENDIU în CENTRUL municipiului Satu Mare. Pericol de EXPLOZIE în Piața Mare

  • LocalePolitica

    Forța Dreptei, alături de fermierii ieșiți la proteste. Partidul cere demiterea ministrului Agriculturii

  • LocaleNationale

    Se întâmplă în România. Un șofer beat și drogat, care a ucis un primar, a fugit din țară. Nu a fost reţinut la timp pentru că laboratorul era închis de sărbători

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

servicii curășenie



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații