PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›Ca-n filmele de comedie. ”Tentativă” de ”răpire” eșuată la Carei

Ca-n filmele de comedie. ”Tentativă” de ”răpire” eșuată la Carei

By PresaSM
iulie 2, 2018
1098
1

Scenă desprinsă din filmele de comedie la Carei. Totul s-a întâmplat duminică, pe strada Doina din municipiul Carei, într-o zonă relativ centrală. Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Satu Mare a declarat pentru PresaSM că doi minori, în vârstă de 10 și 12 ani, au aruncat cu pietre într-o mașină de teren, înmatriculată în Germania. Enervat, șoferul mașinii a intrat cu bolidul pe trotuar și a vrut să îi bage în mașină pe minorii agresivi, simulând o răpire.

Doar că minorii au început să țipe, iar mai mulți adulți au sărit în ajutorul acestora. A ieșit un scandal de pomină, iar cei patru indivizi au plecat de la fața locului. Aparținătorii copiilor au sunat la poliție, iar la fața locului ajungând și echipaje ale Poliției Carei.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Satu Mare a mai precizat pentru PresaSM că ”autorii” au fost identificați în scurt timp și au fost duși la sediul Poliției Carei pentru a fi audiați. La fel ca și minorii și părinții acestora. Oamenii legii și-au dat seama rapid că au de a face cu o întâmplare nefericită.

Totuși, niciuna dintre părți nu a scăpat nesancționată. Șoferul mașinii a fost sancționat contravențional pentru că a intrat cu mașina pe trotuar, în rimp ce părinții minorilor au fost amendați pentru că și-au lăsat copiii nesupravegheați.

În zona respectivă scandalurile sunt frecvente, zona fiind locuită de persoane asistate social.









TagsInspectoratul de Poliție Județean
Previous Article

FOTOGALERIE. La 18 ani, fără permis, la ...

Next Article

Sătmărean, de la o școală din județ, ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    FOTO. Accident mortal în județul Satu Mare. O femeie, încarcerată, a decedat!

    februarie 17, 2020
    By PresaSM
  • LocaleAnchete

    VIDEOREPORTAJ. Povestea cunoscutului Tibi Blaga. Cum a rămas fără casă, cu lucrurile în curte

    iulie 7, 2020
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    FOTOGALERIE. Urmărire în trafic! Hoți de lemne cu Poliția pe urmele lor în județul Satu Mare

    ianuarie 30, 2024
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    VIDEO. Accident pe Drumul Careiului. O dubă a lovit un camion cu butelii

    decembrie 23, 2024
    By PresaSM
  • Locale

    Un sătmărean a mers la servici sănătos. Soția l-a recuperat de la Urgențe

    iulie 17, 2017
    By PresaSM
  • Locale

    Avertizare de vreme severă în județ. Descărcări electrice și grindină

    august 27, 2019
    By PresaSM

1 comment

  1. Krissz 2 iulie, 2018 at 23:35

    I-l înțeleg pe șoferul respectiv, deoarece ca vecin știu bine că acest comportament al minorilor respectivi se întâmplă zilnic, ei fiind periculoși atât față de trecători cat și față de ei înșiși. Să nu mai vorbim de gălăgia de zi și noapte! Oare va redeveni cândva această stradă una cum a fost ea, liniștită și curată cu două biserici la mijloc?

    View Comment

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    Descinderi ale mascaților în Satu Mare, la hoții care fură combustibil din locomotive

  • Locale

    FOTO. Ce a pățit un tată și fiica sa la Urgențe în Satu Mare. Probleme cu repetiție

  • Locale

    Aglomerație la vama Petea. Cât au de așteptat șoferii care vor să iasă din țară



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații