PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


Locale
Home›Locale›Ce fac sătmărenii în BARURI?! Povestea FANTASTICĂ spusă de un barman

Ce fac sătmărenii în BARURI?! Povestea FANTASTICĂ spusă de un barman

By PresaSM
octombrie 19, 2016
821
3

Angelo B. este barman, de ceva timp, într-un local din municipiul Satu Mare. Acesta a ținut să povestească despre ce înseamnă această meserie, dar mai ales despre acțiunile absurde ale unor clienți.

”Sunt barman de ceva vreme bună și sincer încă nu mă pot obișnui cu nesimțirea si cu oameni pshiopati. De azi dimineață, spre exemplu, am clienți la cafea, le pun scrumiere pe terasă, în scrumieră de abia sunt vreo 2-3 mucuri de țigară, dar farfurile de la ceștile de cafea sunt pline cu scrum și țigări stinse”, își începe povestea Angelo B.

Alte persoane consideră că barmanii sunt dușmanii lor, dar și sacul lor de box, pe care se pot descărca ori de câte ori le poftește inima și mintea destul de îngustă.

”Aseară m-a rugat un anume domn să-i schimb 200 de lei, merge la aparat (păcănele) și îi pierde. Ies la țigară și omul încă mai are câteva puncte și îmi spune că eu ce bani i-am dat, bani falși, că el nu câștigă la aparate și a început să se certe cu mine că nu i-am dat bani cu care să câștige”, a mai spus sătmăreanul. 

Și ca meniul să fie complet, chiar și unele persoane care vin la o simplă cafea au anumite gesturi care dau mult de gândit. La fel și modul de adresare.

”Eu nu îmi explic asemenea fenomene. Mulți își beau cafeaua cu o jumătate plic de zahar sau un plic și jumătate, dar nu văd rostul, restul ce ți-o rămas în plic îi neapărat aruncat și împrăștiat pe masă? Și dacă i-am zis să nu mai toarne zahărul pe masă mi-a spus că la cât este de scumpă cafeaua ( 2.5 lei) nu ar trebui să comentez. Voi vă dați seama în ce lume nebună trăim”, a mai spus acesta. 









Tagscomicpoveste
Previous Article

FENOMENAL! De ce au fost în stare ...

Next Article

INCENDIU violent, cu degajare de fum TOXIC ...


ARTICOLE SIMILARE

  • Locale

    FOTO. Povestea tinerei adoptate (acum 27 de ani) din județ care își caută părinții naturali

    mai 21, 2019
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Povestea de film a sătmăreanului adoptat, care și-a regăsit familia în județul Satu Mare

    ianuarie 21, 2021
    By PresaSM
  • Locale

    Showroom BMW în Satu Mare. O investiție de SUCCES a unor sătmăreni

    aprilie 15, 2016
    By PresaSM
  • Locale

    Cei mai CURAJOȘI sătmăreni. Trei tineri PORNESC cu o Dacia 1310 către Londra

    octombrie 6, 2016
    By PresaSM
  • LocaleReportajeTop News

    FOTO. Povestea sătmărencei care a învins sărăcia cruntă. A reușit să aibă propria căsuță

    septembrie 6, 2021
    By PresaSM
  • Locale

    FABULOS! Ce VÂND sătmărenii pe OLX: sabie masonică, loc de veci, mistreți și…fostul sediu al Primăriei Carei

    octombrie 8, 2016
    By PresaSM

3 comments

  1. cris 19 octombrie, 2016 at 10:10

    Pune-ți camere video și arătați-le frețele la țărani să-i vadă toată țara, plus dacă ar avea oameni de ordine respectivele baruri nu cred că s-ar mai întâmpla așa ceva.

    View Comment
  2. Maria 19 octombrie, 2016 at 13:34

    Părerea mea e ca avem încă mult drum de parcurs pana sa vedem și în România oameni cu bun simt,oameni care au luat de la viata cate puțin pt a deveni altceva decât „bipezi” ! Eu oricum i-aș filma și i-aș da la TV ! Cine știe ca astfel ori de rușine ori de sila se mai poate îndrepta ceva!

    View Comment
  3. un oarecare 20 octombrie, 2016 at 09:50

    La asemenea gesturi , ba chiar mult mai rau decat atat ajunge romanul de azi , pt ca de mic copil scoala nu i-a placut parintii l-au rasfatat fara a se gandi ce se va alege de el cand va fii mare , si uite-l acum mare puternic si needucat deloc ,nici de scoala nici de părinți ,si despre Dumnezeu nu ai cu cine sa mai vb ,trist foarte trist pt întreaga nație romana !

    View Comment

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LocalePolitica

    Deputatul Magyar Lorand: ”Am inițiat o lege de salvare a crescătorilor de porci. Efectivele au scăzut drastic”

  • Locale

    Membru al mafiei italiene reținut în județul Satu Mare. Era căutat peste tot

  • Locale

    Accident rutier GRAV, cu PATRU VICTIME. O mașină, condusă de o TÂNĂRĂ, s-a RĂSTURNAT pe DN 19



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații