PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleNationale
Home›Locale›FOTO/VIDEO. Crimă în județul vecin. Femeia a recunoscut că și-a ucis fratele. L-a strangulat timp de zeci de minute

FOTO/VIDEO. Crimă în județul vecin. Femeia a recunoscut că și-a ucis fratele. L-a strangulat timp de zeci de minute

By PresaSM
februarie 9, 2024
2557
0

O femeie din județul Bihor este acuzată de procurori că și-a ucis fratele prin strangulare. Aceasta a fost astăzi arestată preventiv pentru 30 de zile, scriu jurnaliștii de la eBihoreanul, care precizează și că, în fața anchetatorilor, femeia și-a recunoscut fapta și le-a explicat procurorilor cum anume s-a petrecut crima.

Cadavrul unui bărbat în vârstă de 42 de ani a fost găsit joi dimineața pe drumul care leagă Oradea şi Sântandrei. Trupul neînsuflețit a fost găsit pe câmp, aproape de pista de alergare, fără portofel, telefon și cu semne vizibile de violență. Potrivit medicilor legiști, bărbatul ar fi murit ca urmare a „asfixiei mecanice prin comprimarea gâtului cu un laţ”, titrează jurnaliștii de la eBihoreanul.

Polițiștii s-au folosit de camerele de supraveghere din zonă pentru a reface traseul victimei, iar principalul suspect a fost una dintre surorile sale, în vârstă de 49 de ani, împreună cu care bărbatul locuia. Una dintre camere a înregistrat momentul în care femeia şi-a îmbrâncit fratele şi îl trage pe un câmp, la câţiva metri de drum. Oamenii legii au ridicat-o pe femeie de la serviciu, iar în urma perchezițiilor realizate au găsit în casa acesteia funia cu care a comis crima, dar și telefonul și portofelul victimei.

Potrivit declarațiilor făcute de purtătorul de cuvânt al Parchetului Bihor, procurorul Cristian Ardelean, totul ar fi pornit de la un conflict dintre cei doi frați, după care femeia l-a îmrbăncit pe bărbat și l-a tras pe câmp, apoi l-a strangulat cu funia timp de 20 de minute, până când acesta a încetat să se mai zbată. La plecare, autoarea a luat frânghia cu care şi-a ucis fratele, telefonul mobil şi portmoneul acestuia, precum și două pachete de ţigări, pe care le-a pus într-o pungă de plastic.

În fața procurorilor, femeie și-ar fi recunoscut fapta și le-a explicat polițiștilor ce anume s-a întâmplat în seara fatidică. Astăzi, judecătorii au decis ca femeia să rămână cel puțin 30 de zile după gratii fiind acuzată de omor și riscând până la 25 de ani de închisoare.

sursa foto: colaj eBihoreanul/Facebook









TagsBihorcrimăjudețul Bihor
Previous Article

Agresorul care a vrut să violeze o ...

Next Article

Cursă contracronometru pentru salvarea unui sătmărean. Preluat ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleNationale

    VIDEO. Caz cutremurător în țară. Femeie ucisă în fața propriului bloc. Fostul soț, principalul suspect. Fiica a dat alarma

    martie 21, 2024
    By PresaSM
  • LocaleNationale

    Răsturnare de situație privind dubla crimă în care suspectul principal era o fată de 16 ani

    aprilie 11, 2022
    By PresaSM
  • LocaleNationaleTop News

    Accident mortal pe calea ferată Satu Mare-Oradea. Un bărbat a decedat

    iunie 22, 2022
    By PresaSM
  • Locale

    FOTO. Rateuri sistematice într-un celebru proces de crimă

    septembrie 30, 2018
    By PresaSM
  • LocaleLife

    Teba, felicitată și de MAI pentru acțiunea de la Bârsău

    decembrie 14, 2019
    By PresaSM
  • Răzvan Rentea, primele declarații la proces
    Locale

    FOTO/VIDEO. Răzvan Rentea a făcut primele declarații în procesul triplei crimei de la Apa

    mai 2, 2018
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • LifeLocaleNationale

    FOTO. Gunoaiele sufocă râurile din regiunea noastră. Zeci de tone de deșeuri, colectate de pe râuri și lacuri

  • Locale

    FOTO/VIDEO. Trotuar blocat de mașini în centrul Sătmarului! Pietonii au interzis

  • PoliticaLocale

    România vrea proprii sateliți. Sătmăreanul Gabriel Leș conduce discuțiile

Autoclass

Înscrieri UVVG

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

@presa_sm


© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații