PresaSM Știri din Satu Mare

Top Menu

  • Contact

Main Menu

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact
  • Contact

logo

PresaSM Știri din Satu Mare

  • Acasă
  • Locale
  • Nationale
  • Anchete
  • Reportaje
  • Politica
  • Life
  • Editorial
  • Contact


LocaleTop News
Home›Locale›Sătmărean în stare critică, dus cu elicopterul de la Satu Mare. Fiica ne cere ajutorul să-și salveze tatăl

Sătmărean în stare critică, dus cu elicopterul de la Satu Mare. Fiica ne cere ajutorul să-și salveze tatăl

By PresaSM
mai 25, 2023
2525
0

Incident grav în județul Satu Mare. Totul s-a întâmplat marți, 23 mai 2023, după ce un bărbat, în vârstă de 55 de ani, a suferit multiple arsuri. Victima a fost dusă la spitalul Județean de Urgență Satu Mare, dar medicii au luat decizia de a-l transporta la Spitalul de Arși din București.

Conform diagnosticului, victima prezenta arsuri de gradul 2 și 3 pe 50%-60% din suprafața corpului și a fost trimis, fiind în stare gravă, la Spitalul de Arși din București.

Redăm apelul umanitar al fiicei:

”Vă rog din suflet să mă ajutați. Tatăl meu are nevoie urgent de sânge! Este internat la Spitalul Clinic de Urgență Chirurgie Plastică, Reparatorii și Arsuri, București, la ATI. Starea lui este una gravă și are nevoie de sânge pentru a putea intra în sala de operație.

Se poate dona orice categorie de sânge în toate centrele de donare din țară cu specificațiile următoare:

Numele: ULICI VASILE IOAN

Spitalul Clinic de Urgență Chirurgie Plastică , Reparatorii și Arsuri, București, la ATI. Și Centrele de donare va elibera o adeverință pe care vă rog să mi-o transmiteți. Pe baza acestei adeverințe putem solicita sânge! Vă mulțumim din suflet celor care ne sunt alături!”







Tagselicopter SMURDSpitalul Județean Satu Mare
Previous Article

FOTO. Plăcintărie impecabilă în Satu Mare după ...

Next Article

Ce filme noi vedem la Cineplexx din ...


ARTICOLE SIMILARE

  • LocaleTop News

    DOLIU. A murit reputatul medic oftalmolog Bagosi Pál, fost șef al Secției Oftalmologie a Spitalului Județean Satu Mare

    mai 5, 2025
    By PresaSM
  • LocaleTop News

    Telefoanele mobile ale pacienților, interzise pe anumite secții în spitalele din județul Satu Mare

    noiembrie 11, 2021
    By PresaSM
  • LocaleReportaje

    Mărturia unei mămici salvate. La unii doctori se poate și fără pile și fără șpagă

    iunie 8, 2019
    By PresaSM
  • protest la spitalul din Satu Mare
    LocaleTop News

    VIDEO. Doi medici cercetați penal în cazul morții elevei Ștefania, la Urgență. Li se vor prezenta acuzațiile

    august 8, 2023
    By PresaSM
  • Locale

    Diabetul face ravagii între sătmăreni. Creștere alarmantă a numărului de bolnavi

    septembrie 9, 2018
    By PresaSM
  • Locale

    Asistentele ”fug” de la clinicile private la Spitalul Județean. Medicii acuză concurența neloială

    iunie 22, 2019
    By PresaSM

Scrie un comentariu

Citește și:

  • Locale

    ȘANTAJ?! Kereskenyi dezvăluie miza tentativei de blocare a proiectului Centrului Nou

  • LocaleTop News

    FOTO/VIDEO. Indivizi drogați și agresivi lângă Spitalul Județean Satu Mare. Atacă trecătorii

  • LifeLocale

    Puteți conduce scutere dacă aveți permis categoria B. Cursurile practice le puteți face la AutoLux Satu Mare

Service auto

servicii juridice

Soluția problemelor tale

restaurantul tău

servicii medicale

servicii electricieni

PresaSM pe Facebook

servicii curășenie



© Copyright 2016-2022 PresaSM.ro. Toate drepturile rezervate.
Creat de ottoweb


PresaSM folosește fișiere cookie pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență de navigare.ACCEPTMai multe informații