Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Mașina unui fost șef de Poliție, ridicată în Satu Mare. Ce spune proprietarul

Polițiștii locali și muncitorii de la Serviciul de ridicări mașini nu iartă pe nimeni. De acest lucru s-a convins și un fost șef al Inspectoratului Județean de Poliție Satu Mare și fost șef al Corpulu...

FOTO. Mașina unui fost șef de Poliție, ridicată în Satu Mare. Ce spune proprietarul

Polițiștii locali și muncitorii de la Serviciul de ridicări mașini nu iartă pe nimeni. De acest lucru s-a convins și un fost șef al Inspectoratului Județean de Poliție Satu Mare și fost șef al Corpului de control al Prefectului, căruia i-a fost ridicată mașina de teren. Se pare că angajații Primăriei Satu Mare nu au fost de acord cu modul în care a parcat Alexandru M. și au luat decizia de a ridica vehiculul și a-l transporta în curtea Transurban, de unde fostul șef al Poliției l-a și preluat, după ce a plătit amenda de rigoare, spun surse pentru PresaSM. Contactat telefonic de PresaSM, proprietarul a susținut că mașina i s-a defectat și că ar fi fost ridicată contra-cost la cererea sa. Deci, nu ar fi vorba despre o ridicare ca urmare a producerii unei fapte de natură contravențională. Cuantumul sanctiunii pentru ridicare-transport-depozitare este de 550 de lei. În cazul în care utilizatorul sau proprietarul se prezintă la autovehicul și nu se mai efectuează transportul și depozitarea, sancțiunea e de 300 de lei. Menționăm că după ce trec 24 de ore de ridicare se adaugă o taxă de 50 de lei pe zi. [gallery columns="1" size="full" ids="88459,88457"]

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite