Meniu

Caută pe PresaSM

0

Szeptemberben már átvehetők az első elektronikus személyi igazolványok

Szeptemberben vehetik át az igénylőik az első elektronikus személyi igazolványokat - jelentette be hétfőn Lucian Bode. Kolozsvári sajtótájékoztatóján a belügyminiszter emlékeztetett: augusztus 2-án in...

Szeptemberben már átvehetők az első elektronikus személyi igazolványok

Szeptemberben vehetik át az igénylőik az első elektronikus személyi igazolványokat - jelentette be hétfőn Lucian Bode.

Kolozsvári sajtótájékoztatóján a belügyminiszter emlékeztetett: augusztus 2-án indították el az elektronikus személyazonosító igazolvány kibocsátásának kísérleti programját a kincses városban. Augusztus 18-áig száz kolozsvári igényelt ilyen okmányt.

Bode elmondta, a kísérleti program elindításakor úgy számoltak, hogy az elektronikus személyi igazolványt kérelmező személy adatainak feldolgozása mintegy húsz percet vesz majd igénybe, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy ehhez csak tizenöt percre van szükség.

A miniszter közlése szerint jelenleg naponta 15 időpont jegyezhető elő az elektronikus igazolvány kérvényezésére.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite