Meniu

Caută pe PresaSM

0

A cseheknél is vörös zóna lett Románia, de turistáskodni lehet

Vörös zónának minősítették Romániát a cseh hatóságok és hétfőtől, augusztus 3-ától a Romániából Csehországba utazó személyeknek saját költségen koronavírustesztet kell végeztetniük - közölte a román k...

A cseheknél is vörös zóna lett Románia, de turistáskodni lehet

Vörös zónának minősítették Romániát a cseh hatóságok és hétfőtől, augusztus 3-ától a Romániából Csehországba utazó személyeknek saját költségen koronavírustesztet kell végeztetniük - közölte a román külügyminisztérium. A cseh hatóságok közölték: a Romániából Csehországba érkező embereknek nem kell beszámolniuk utazásuk céljáról (szemben más, szintén vörös zónának minősülő országokkal), de Csehországba lépve azonnal be kell jelenteniük magukat annál a közegészségügyi igazgatóságnál, amelyhez a szálláshelyük (hotel, panzió vagy lakcím) tartozik. Emellett saját költségen alá kell vetniük magukat a koronavírusteszt elvégzésének. A határozat nem tartalmaz elkülönítésre vonatkozó rendelkezést. Minden olyan személy, aki az utóbbi 14 nap során több mint 12 órát tartózkodott Románia területén, rögtön a Csehországba való lépését követően köteles bejelentkezni a csehországi egészségügyi hatóságoknál. A koronavírus-teszt eredményét a szálláshelyéhez tartozó közegészségügyi igazgatóságnál kell felmutatnia. Az intézkedés nem érvényes a következő kategóriákhoz tartozó román állampolgárokra: nemzetközi szállítási cégek alkalmazottjai (megfelelő indoklással, amelyet dokumentum támaszt alá), illetve azok, akik maximum 12 óra alatt keresztülutaznak Csehországon.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite