Aglomerație la Petea și Urziceni! La cozi, în caniculă!
Poliția de Frontieră informează că au crescut timpii de așteptare atât pe sensul de intrat în țară, cât și pe cel de ieșire. Afectați sunt șoferii de autoturisme, dar și cei de camioane. Aglomerație ...
Poliția de Frontieră informează că au crescut timpii de așteptare atât pe sensul de intrat în țară, cât și pe cel de ieșire. Afectați sunt șoferii de autoturisme, dar și cei de camioane.
Aglomerație la granița cu Ungaria, la vămile Urziceni și Petea. Afectați sunt și șoferii de camioane, dar și cei de autoturisme. Potrivit Poliției de Frontieră, timpii de așteptare au crescut atât pe sensul de ieșire din țară, cât și pe cel de intrare.
La vama Petea, autoturismele au de așteptat peste 30 de minute pentru a ieși din țară. Situația este puțin mai bună la vama Halmeu. Acolo, șoferii de automobile trebuie să aștepte doar aproximativ 20 de minute.
În ceea ce privește transportatorii de marfă. Șoferii de camioane așteaptă în medie 90 de minute la vama Petea pentru a putea ieși din țară.
Pe sensul de intrare, la vama Petea sunt deschise trei artere. Cu toate astea, șoferii de automobile așteaptă peste o jumătate de oră la punctul de trecere a frontierei. Situația este la fel și la vama Halmeu unde este deschisă o singură arteră de circulație.
Pentru camioane, la intrarea în țară, timpii de așteptare la vama Petea sunt în parametri normali. La Halmeu se așteaptă aproximativ 30 de minute.
Poliţia de Frontieră le recomandă celor care vor să tranziteze frontiera să verifice aplicaţia online de pe site-ul oficial, care arată în timp real timpii de aşteptare pentru controlul documentelor. Astfel, şoferii pot alege punctele de trecere care nu sunt aglomerate.
Citește și
Actualitate
FOTO/VIDEO. Lacrimi fără margini: micuțul Adelin Florin va fi înmormântat luni. ODIHNĂ VEȘNICĂ!
Actualitate
SUSPICIUNI. Masa caldă a elevilor, în stomacurile unor profesori și funcționari din Primăria Supur
Actualitate
O învățătoare din Satu Mare a cerut ordin de protecție: „Îmi este teamă că va provoca un scandal în fața elevilor”
Actualitate
VIDEO. Copiii polițiștilor din Satu Mare, sărbătoriți de Ziua Copilului la două petreceri pline de surprize
Actualitate
FOTO/VIDEO. Procurorii au deschis dosar pentru ucidere din culpă după moartea copilului de 2 ani
Actualitate
VIDEO. Scandal la Liceul Sportiv din Satu Mare. Două eleve de clasa a VI-a s-au bătut, colegele filmau
Actualitate
FOTO/VIDEO. Cauzele care au dus la decesul micuțului de doi ani. Medicii au dat verdictul. Nu toboganul i-a adus sfârșitul
Actualitate
FOTO/VIDEO. Cauzele incendiului de la hala de cereale, din județul Satu Mare. Intervenție riscantă pentru pompieri. Ce distrugeri au rezultat
Actualitate
FOTO/VIDEO. Noi detalii în cazul copilului (2 ani) mort de Ziua Orasului. Părinții, martori ai tragediei
Actualitate