Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Din fața Poliției NU se ridică mașinile! Legea este pentru proști

Se pare că în municipiul Satu Mare nu se ridică mașinile anumitor persoane sus puse, respectiv în anumite zone. Nu este o impresie, este chiar realitatea factuală. De exemplu, la intersecția străzilor...

FOTO. Din fața Poliției NU se ridică mașinile! Legea este pentru proști

Se pare că în municipiul Satu Mare nu se ridică mașinile anumitor persoane sus puse, respectiv în anumite zone. Nu este o impresie, este chiar realitatea factuală. De exemplu, la intersecția străzilor Cuza Vodă și Mircea cel Bătrân, chiar lângă Inspectoratul Județean de Poliție, se pot lăsa mașinile aproape în mijlocul drumului sau parțial pe trecerea de pietoni. Bravii angajați ai Serviciului de ridicări auto nu prea se sesizează, fiind creată astfel o dublă măsură. Concret, cetățenii de rând sunt sancționați și se aleg cu mașinile ridicate, în timp ce șoferii care staționează cu mașinile în zona Poliției se bucură în mod evident de protecție. Sătmărenii se întreabă, pe bună dreptate, dacă această situație este una corectă. În condițiile în care - cel puțin teoretic - toți ar trebui să fim egali în fața legii. Și cu drepturi, dar mai ales cu obligații. UPDATE: Surse avizate au declarat pentru PresaSM că Poliția Locală a încercat să intervină în zonă, dar li s-a spus că aceasta intră în competența Poliției. Cert este că după apariția acestui articol au fost mutate mașinile. Trageți dumneavoastră concluziile, stimați cititori. [gallery columns="1" size="full" ids="92658,92659"]

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite