Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Satu Mare au decis reținerea unui suspect în cazul dublei crime de la Bârsău, în care două femeie, de 54 și 63 de ani, și-au pierdut viața. Potrivit informațiilor PresaSM, este vorba despre Marin P., în vârstă de circa 45 de ani, un recidivist periculos.
Potrivit informațiilor PresaSM, Marin P. este un recidivist care a fost condamnat în 2015 la șase ani de închisoare pentru tentativă de omor. Bărbatul a fost încarcerat la Penitenciarul Satu Mare, iar de la începutul anului 2018 a început demersurile pentru eliberarea condiționată.
Marin P. a fost încarcerat după ce și-a bătut crunt soția, fiind condamnat pentru tentativă de omor. Solicitarea pentru liberare a fost depusă în luna mai a anului trecut, bazându-se pe condițiile oferite de legea recursului compensatoriu. În aceeași lună a ieșit de pe porțile Penitenciarului.
Potrivit informațiilor PresaSM, după ce a fost pus în libertate, bărbatul a fost plecat la muncă în străinătate, unde ar fi lucrat chiar cu rudele unei dintre victime, F. Ana. Acesta s-a întors recent acasă.
Reamintim faptul că cei doi vânzători ambulanți reținuți marți de polițiști au fost lăsați liberi în această dimineață. Bărbații au declarat pentru PresaSM că s-au aflat la locul nepotrivit, la momentul nepotrivit. Declarațiile făcute de cei doi coincid cu ceea ce au povestit localnicii și rudele victimelor în seara zilei de marți.
VIDEO. Interviu în exclusivitate cu cei doi vânzători ambulanți: "Am fost la locul nepotrivit, în momentul nepotrivit"
Vecinii au declarat pentru PresaSM că cele două femei au fost găsite una peste alta, acoperite cu o pătură. Rudele familiei au precizat că au încercat în repetate rânduri să intre în casă, dar ușile au fost încuiate.
FOTO. Presupusul ucigaș al celor două sătmărence, reținut de procurori! Recidivist periculos
Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Satu Mare au decis reținerea unui suspect în cazul dublei crime de la Bârsău, în care două femeie, de 54 și 63 de ani, și-au pierdut viața. Pot...
Citește și
Actualitate
ANALIZĂ. Voința poporului, deturnată de o mână de oameni. Cum și-a executat PNL propria locomotivă de la Carei și a pus funcția pe tavă PSD
Actualitate
Efectul dezvăluirilor lui Mircea Govor despre unele afaceri PNL. Prefectura sesizează Parchetul Satu Mare
Actualitate
FOTO. Cum s-a produs dramaticul accident din Huta Certeze. Coliziune între un TIR și o dubă
Actualitate
FOTO/VIDEO. A fost găsit trupul tânărului înecat ieri în apele Someșului
Actualitate
FOTO. Accident foarte grav în județul Satu Mare. Coliziune între un TIR și o autoutilitară
Actualitate
FOTO/VIDEO. Imagini dramatice pe DN19A, în județul Satu Mare. Bărbat în stop cardio-respirator
Actualitate
Sătmăreanul a băut bine, apoi s-a așezat la volan. A condus până în șanț
Actualitate
Accident în județul Satu Mare. O femeie a ajuns la spital
Actualitate
FOTO. Creșă nouă, de peste 10 milioane de lei, inaugurată în județul Satu Mare
Actualitate
FOTO/VIDEO. Patru persoane, la spital după accidentul din Satu Mare. Cum s-a petrecut totul. Ce spun polițiștii
Actualitate
Dublă crimă într-un județ din țară. Și-a înjunghiat soția și cumnata
Actualitate