Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Sătmarul minunilor! Gunoi pus în mijlocul drumului, a intervenit Poliția

Imagini revoltătoare au fost făcute publice de către primarul comunei Călinești-Oaș, Dinu Birtoc. Mai exact, persoane necunoscute au aruncat deșeurile din dubă direct pe drumul care leagă localitățile...

FOTO. Sătmarul minunilor! Gunoi pus în mijlocul drumului, a intervenit Poliția

Imagini revoltătoare au fost făcute publice de către primarul comunei Călinești-Oaș, Dinu Birtoc. Mai exact, persoane necunoscute au aruncat deșeurile din dubă direct pe drumul care leagă localitățile Boinești și Lechința. Primarul a cerut intervenția Inspectoratului Județean de Poliție și a Gărzii de Mediu Satu Mare pentru a-i identifica și sancționa contravențional pe vinovați.
”Până aici a fost treaba mea, de aici încolo e problema poliției și a mediului (Garda de Mediu, n.red.)”, a precizat primarul Dinu Birtoc.
[gallery columns="1" size="full" ids="108626,108627,108628"]

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite