FOTO/VIDEO. Lovitură de teatru în cazul accidentului grav. Vinovatul avea permisul suspendat!
Dosar penal în cazul accidentului de ieri produs pe drumul ce leagă Botizul de Ciuperceni. Șoferul din Baia Mare, cel care, potrivit polițiștilor, a provocat accidentul avea permisul de conducere susp...
Dosar penal în cazul accidentului de ieri produs pe drumul ce leagă Botizul de Ciuperceni. Șoferul din Baia Mare, cel care, potrivit polițiștilor, a provocat accidentul avea permisul de conducere suspendat. Trei persoane au fost rănite în urma incidentului de pe DN19.
[gallery columns="1" size="full" ids="84401,84400,84399"]
Ce spune POLIȚIA: La data de 28 mai a.c., la ora 13.12, polițiștii Serviciului Rutier Satu Mare au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier , pe D.N. 19, între localitățile Botiz și Ciuperceni.
În urma efectuării cercetării la fața locului polițiștii au stabilit faptul că un bărbat, de 35 ani, din municipiul Baia Mare, fiind la volanul unui autoturism și având alte preocupări de natură a-i distrage periculos atenția, a pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un autoturism condus de un tânăr, de 25 ani, din localitatea Lazuri, care circula dinspre localitatea Ciuperceni înspre localitatea Botiz.
În urma coliziunii, cel de al doilea autoturism a fost proiectat pe sensul opus de mers intrând în coliziune cu un alt autoturism condus de o femeie, de 56 ani, din comuna Batarci, care circula dinspre localitatea Botiz spre localitatea Ciuperceni.
[gallery columns="1" size="full" ids="84398,84397,84396"]
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea gravă a șoferului, de 25 de ani, și a celei de 56 de ani, precum și a unei pasagere, de 37 de ani, din comuna Turț, care se afla în ultimul autoturism menționat.
[gallery columns="1" size="full" ids="84395,84387,84386"]
Doi dintre conducătorii auto implicați au fost testați cu aparatul alcooltest rezultatele fiind negative, totodată celor trei conducători auto le-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii unei eventuale alcoolemii.
De asemenea, în urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că șoferul de 35 de ani avea suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice.
În cauză cercetările continuă în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul comiterii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducerea unui autovehicul pe drumurile publice având dreptul de a conduce suspendat.
Citește și
Actualitate
Sătmăreancă dată dispărută. Polițiștii vă cer ajutorul
Actualitate
Zile caniculare la Satu Mare. Meteorologii au emis Cod galben. Ce temperaturi sunt așteptate și când expiră avertizarea meteo
Actualitate
Două palme în centrul localității l-au costat pe un sătmărean 4.000 de lei. Judecătorii au refuzat să îl lase fără condamnare penală
Actualitate
A urcat beat pe ATV cu un copil de 7 ani. S-a răsturnat într-o curbă, în județul Satu Mare
Actualitate
Sătmăreanul care a lovit trei mașini și a fugit, prins de polițiști. După verificări s-a ales și cu dosar penal
Actualitate
FOTO/VIDEO. Ce spun polițiștii, cum s-a petrecut accidentul din Satu Mare. Șoferul a ajuns cu mașina răsturnată în șanț
Actualitate
FOTOGALERIE. Ministrul Cseke, în vizită la viitoarea creșă din municipiul Satu Mare. Ce spune primarul despre lucrări
Actualitate
FOTO. Mașină răsturnată în șanț (2 victime) după ce a lovit un stâlp de electricitate, în județul Satu Mare
Actualitate
Furt pe stradă, în plină zi, astăzi, în Micro 16. O femeie a fost atacată pe stradă
Actualitate