Ironie pură! Marcela Papici, nominalizată printre cei mai buni manageri de spitale
Ca și o ironie în stare aproape pură, managerul demis al Spitalului Județean Satu Mare, Marcela Papici, susține, pe pagina sa de Facebook, că ar fi fost nominalizată la un premiu de ”Managerul anului ...
Ca și o ironie în stare aproape pură, managerul demis al Spitalului Județean Satu Mare, Marcela Papici, susține, pe pagina sa de Facebook, că ar fi fost nominalizată la un premiu de ”Managerul anului în medicină”, oferit de către Europe Business Assembly’s Prestigious International.
Redăm mai jos conținutul scrisorii transmise către Marcela Papici. Menționăm că textul a fost scris în engleză, traducerea aproximativă aparține redacției PresaSM.ro.
”Este plăcerea noastră să vă invităm la forumul anual al managerilor de succes regionali și al furnizorilor de servicii medicale în 2017, care urmează să se organizeze în data de 28 martie, la Institute of Directors, London. Vă scriem pentru a vă anunța că ați fost nominalizată pentru premiul oferit de către Europe Business Assembly’s Prestigious International în domeniul managementului serviciilor medicale: managerul anului în medicină”, se arată într-o scrisoare pusă la dispoziție de către Marcela Papici.
The Europe Business Assembly (EBA) este o fundație independentă, înființată în anul 2000, în Oxford, Marea Britanie. EBA urmărește, se arată pe situl fundației, directivele Uniunii Europene de ”Bună vecinătate” și ”Parteneriat estic”.
Este, totuși, important de precizat că potrivit unor jurnaliști de investigații, European Business Assembly (EBA) ar fi o fundație destul de ... interesantă. Jurnaliștii Centrului pentru investigații din Sarajevo și Belgrad (CIN/CINS) au găsit în spatele fundației un scop lucrativ. Conform acelorași surse, câștigătorii și participanții la ceremonii ar plăti câteva mii de euro. De asemenea, criteriile de selecție nu sunt transparente, conform aceleiași surse.
Citește și
Actualitate
Drama unei femei (78) nevăzătoare din județul Satu Mare. Ar fi fost agresată și izolată de propria fiică
Actualitate
Filtre româno-maghiare pe drumurile din Satu Mare. Aproape 1.000 de persoane și peste 400 de mașini, verificate în două zile
Actualitate
FOTO/VIDEO. Eliezer Cleaning și-a deschis magazinul în Satu Mare. Produse românești pentru curățenie, sistem REFILL și gamă pentru detailing auto
Actualitate
FOTO. Primar revoltat în Satu Mare: ”Mai mulți au filmat incendiul decât au pus mâna să ajute”
Actualitate
FOTO. Accident pe DN 1C, în județul Satu Mare. Două mașini au ajuns în șanț
Actualitate
VIDEO. Bolile pe care le poți trata cu apa termală de la Tășnad
Actualitate
FOTO/VIDEO. A lovit o autospecială de poliție, după o urmărire în trafic, în Satu Mare. Tânărul șofer circula pe contrasens pe centură
Actualitate
FOTO. Femeie de 62 de ani, lovită pe trecerea de pietoni, pe strada Careiului din Satu Mare. Cum s-a petrecut totul
Actualitate
Biciclist de 73 de ani, acroșat de o autoutilitară în județul Satu Mare. Ambii au plecat de la locul accidentului
Actualitate