Sătmăreancă amendată, după ce a sunat la 112 că vecinul a intrat cu drujba peste ea
O sătmăreancă a povestit cum a fost sancționată contravențional cu suma de o mie de lei de către Postul Comunal de Poliție Halmeu pentru apelare abuzivă la Serviciul Unic apeluri de Urgență 112. Motiv...
O sătmăreancă a povestit cum a fost sancționată contravențional cu suma de o mie de lei de către Postul Comunal de Poliție Halmeu pentru apelare abuzivă la Serviciul Unic apeluri de Urgență 112.
Motivul: un vecin supărat pe un copac aflat în curtea ei ar fi intrat cu o drujbă pentru a tăia unele crengi. Când femeia l-a atenționat că se află pe proprietatea ei, individul ar fi amenințat-o că o agresează.
Zis și făcut, femeia a sunat la 112, dar oamenii legii au considerat că gradul de pericol nu ar fi fost nici pe departe cel reclamat de femeie, iar situația ar fi stat cu totul altfel. Surse susțin că un nuc din curtea femeii i-ar fi distrus acoperișul vecinului, căruia i-a plouat în casă.
Enervat la culme că i s-a distrus proprietatea, bărbatul a luat o drujbă și a tăiat crengile care s-au întins pe proprietatea sa. A rezultat și un scandal, femeia fiind nemulțumită.
Femeia a fost amendată cu suma de o mie de lei fiindcă ar fi sesizat și cu alte ocazii situații pe care polițiștii le-au considerat neîntemeiate.
Redăm mai jos povestea spusă de cumnatul femeii amendate.
Citește și
Actualitate
FOTO/VIDEO. Biserică de lemn făcută scrum, după ce a fosat lovită de un TRĂSNET
Actualitate
Șofer din Odoreu, cascador de ocazie. Cum ar fi încercat să scape de polițiști
Actualitate
Pericolul de indunații rămâne și în județul Satu Mare. Ce spun hidrologii
Actualitate
Două noi calificări – Asistent medical de balneofiziokinetoterapie și recuperare și Asistent medical de radiologie – la Școala Postliceală „Henri Coandă” Satu Mare. Au început înscrierile!
Actualitate
Florisal anunță tarifele pentru salubritate în Satu Mare. Noile prețuri intră în vigoare de la 1 iulie
Actualitate
Peste 190 de locuri de muncă disponibile în județul Satu Mare. Altele 190 în țări europene
Actualitate
FOTO. Scandal URIAȘ în județul Satu Mare. Șase bărbați s-au luat la bătaie, iar unul a fost înjunghiat
Actualitate
Pompierii avertizează: grindină si vijelii în județul Satu Mare. Cod PORTOCALIU
Actualitate
Incredibil! Hoțul a fost prins, dar Poliția a pierdut bicicleta furată, la Carei
Actualitate