FOTO/VIDEO. Inundații la Tătărești. Drumuri din localitate, sub ape
Mai multe drumuri din localitatea Tătărești au ajuns sub ape în urma vremii severe. Autoritățile s-ar fi mobilizat pentru a împiedica apa să intre și în casele oamenilor. Mai multe drumuri din locali...
Mai multe drumuri din localitatea Tătărești au ajuns sub ape în urma vremii severe. Autoritățile s-ar fi mobilizat pentru a împiedica apa să intre și în casele oamenilor.
Mai multe drumuri din localitatea Tătărești au fost inundate, iar în unele situații, apa a ajuns și în curte Autoritățile s-ar fi mobilizat pentru ca locuințele să nu fie și ele afectate. Localnicii au luat măsuri pentru protejarea gospodăriilor, iar autoritățile au fost anunțate cu privire la incidentele din Tătărești.
Apa a ieșit atât pe drumul principal din localitate, cât și pe cele secundare.
Pentru cei mici, situația inedită le-a dat posibilitatea de a se juca prin apa care acoperă ultițele satului.
[gallery columns="2" size="full" ids="84584,84586,84587,84588,84589,84590,84591,84594,84595,84596,84597,84598,84599,84585"]
Satu Mare este în continuare sub Cod galben de precipitații, iar informarea de vreme rea emisă de Administrația Națională de Meteorologie va expira abia pe 1 iunie. Până atunci, autoritățile rămân în alertă.
[video_youtube id=""]
Institutul Național de Hidrologie a emis o nouă avertizare Cod portocaliu de inundații, valabilă până mâine, pentru râurile Tur și Crasna.
Citește și
Actualitate
Gest impresionant de omenie la Shopping City Satu Mare: o geantă pierdută, returnată cu tot cu telefon și bunuri de valoare
Actualitate
FOTO. Bărbat din Andrid, dat în urmărire generală. Poliția Satu Mare îl caută peste tot
Actualitate
Un copil a sărit să-și apere tatăl bătut. Agresor deosebit de periculos
Actualitate
Pericol de inundații în județul Satu Mare. Avertizarea transmisă de hidrologi
Actualitate
Avertizare de grindină și vijelii în județul Satu Mare. ANM avertizează asupra fenomenelor severe
Actualitate
Violența ca tradiție! Zona din județ în care ”femeile sunt învățate să suporte agresiunile soților”
Actualitate
Credincios penal... A furat trei buchete de flori din fața unei florării și le-a dus la biserică
Actualitate
Un șofer din Sătmărel a vrut să mute mașina la rugămitea surorii. A lovit o Skoda parcată, după câteva pahare de whisky
Actualitate
FOTO/VIDEO. Mii de oameni au cântat până târziu în noapte. Cum s-a încheiat ultima seară de concerte de la Zilele Orașului Satu Mare
Actualitate