Întrebat, totuși, dacă a fost sau nu amendat pentru fapta sa, Adrian Albu a precizat că nu cunoaște acest aspect.
”Fiecare om răspunde pentru faptele sale, fiecare cu treaba lui. Nu știu ce sancțiune am primit, știu doar că am semnat un proces verbal, că am luat la cunoștință. Nu m-am uitat despre ce este vorba, am să văd după ce măsură s-a luat”, a mai precizat Adrian Albu.
[video_youtube id=""] FOTO/VIDEO. Viceprimarul Albu reacționează după ce a scăpat de ridicarea mașinii
Viceprimarul municipiului Satu Mare, Adrian Albu, a declarat pentru PresaSM că el nu a sunat și nu a fost sunat de către nimeni pentru a nu i se ridica mașina, staționată neregulamentar astăzi pe stra...
Viceprimarul municipiului Satu Mare, Adrian Albu, a declarat pentru PresaSM că el nu a sunat și nu a fost sunat de către nimeni pentru a nu i se ridica mașina, staționată neregulamentar astăzi pe strada Păstrăvului din centrul municipiului reședință de județ.
Adrian Albu a precizat că el nu are mașină de serviciu cu șofer de la Primăria Satu Mare, lăsând să se înțeleagă că ar fi constrâns în anumite situații să staționeze în astfel de ipostaze. De asemenea, viceprimarul municipiului Satu Mare a arătat că răspunde pentru faptele sale și nu s-ar sustrage de la răspunderea legală.
”Nu m-a sunat nimeni să vin să îmi ridic mașina. Eram în zonă și am venit să o iau. Nu au ridicat-o fiindcă nu era rândul meu, era o altă mașină, eu am venit la timp. Țin să precizez că eu nu am mașină de serviciu, cu șofer, care să aibă timp să găsească un loc de parcare. Eu circul cu mașina personală, pe banii mei, în timpul serviciului”, a precizat Adrian Albu.
Întrebat, totuși, dacă a fost sau nu amendat pentru fapta sa, Adrian Albu a precizat că nu cunoaște acest aspect.
”Fiecare om răspunde pentru faptele sale, fiecare cu treaba lui. Nu știu ce sancțiune am primit, știu doar că am semnat un proces verbal, că am luat la cunoștință. Nu m-am uitat despre ce este vorba, am să văd după ce măsură s-a luat”, a mai precizat Adrian Albu.
[video_youtube id=""]
Întrebat, totuși, dacă a fost sau nu amendat pentru fapta sa, Adrian Albu a precizat că nu cunoaște acest aspect.
”Fiecare om răspunde pentru faptele sale, fiecare cu treaba lui. Nu știu ce sancțiune am primit, știu doar că am semnat un proces verbal, că am luat la cunoștință. Nu m-am uitat despre ce este vorba, am să văd după ce măsură s-a luat”, a mai precizat Adrian Albu.
[video_youtube id=""] Citește și
Actualitate
Dragoste bolnavă... Un sătmărean s-a filmat cu ștreangul la gât să-și recucerească iubita. A făcut și accident
Actualitate
FOTO. Scandal monstru într-un tren plecat din Satu Mare. Un recidivist a mușcat un polițist de mână
Actualitate
Cod galben de furtună la Satu Mare. Când intră în vigoare avertizarea meteo
Actualitate
FOTO/VIDEO. Incendiu în municipiul Satu Mare. Pompierii acționează cu două autospeciale
Actualitate
Cod galben de furtună în județul Satu Mare. LISTA localităților vizate
Actualitate
FOTO/VIDEO. Copac căzut peste un stâlp de electricitate, în municipiul Satu Mare. A fost avariată și o mașină
Actualitate
VIDEO. Încă o victimă a trotinetelor electrice. Un adolescent a murit după o lună pe patul de la ATI
Actualitate
Accident în județul Satu Mare. O mamă și un bebeluș de 9 luni au ajuns la spital după o coliziune pe DN 19A
Actualitate
FOTO/VIDEO. Tentativă la omor în Satu Mare! Doi frați ar fi intrat cu BMW-ul într-un pieton. Familia celor doi susține că ar fi fost provocați
Actualitate