DOI români au vrut să intre în țară! Au fost ARESTAȚI pe loc la PETEA
Duminică, 17 iulie a.c., în jurul orei 08.00, la Punctul de Trecere a Frontierei Petea s-a prezentat pentru a intra în țară cetăţeanul român Gheorghe R., în vârstă de 36 de ani, din județul Buzău. Cu ...
Duminică, 17 iulie a.c., în jurul orei 08.00, la Punctul de Trecere a Frontierei Petea s-a prezentat pentru a intra în țară cetăţeanul român Gheorghe R., în vârstă de 36 de ani, din județul Buzău.
Cu ocazia formalităților de frontieră, polițiștii de frontieră au constatat că bărbatul figurează ca fiind urmărit general. Acesta era căutat în vederea participării la o procedură judiciară, pentru săvârșirea infracțiunii de abandon de familie.
Gheorghe R. a fost predat de polițiștii de frontieră unui echipaj din cadrul Unității de Jandarmi Satu Mare în vederea luării măsurilor legale ce se impun.
Câteva ore mai târziu, la același punct de trecere a frontierei s-a prezentat pentru a intra în țară cetăţeanul român Daniel P., în vârstă de 25 de ani, din județul Maramureș. La controlul de frontieră, lucrătorii noștri au constatat că tânărul era căutat în vederea arestării și predării. Judecătoria Sighetu Marmației l-a condamnat la un an închisoare pentru săvârșirea mai multor infracțiuni de distrugere.
Maramureșeanul a fost predat de polițiștii de frontieră unui echipaj din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului Județean de Poliție Satu Mare.
Citește și
Actualitate
Investiții URIAȘE pentru calea ferată din județul Satu Mare. Gara Satu Mare va beneficia de sisteme moderne de semnalizare
Actualitate
FOTO/VIDEO. Tragedie fără margini într-un județ din țară. Doi copii au murit înecați în râu
Actualitate
Poliția Satu Mare confirmă PresaSM: O femeie a murit după ce a căzut de la etajul al IV-lea al unui bloc
Actualitate
FOTO. Accident în Tășnad. PATRU pasageri au ajuns la Urgență după ce mașina a lovit un cap de pod
Actualitate
FOTOGALERIE. Accident spectaculos în județul vecin. Șoferul unui BMW a plonjat cu mașina în râu
Actualitate
Tragedie într-un bloc din Satu Mare. O femeie a murit după ce a căzut de la etajul al patrulea
Actualitate
OPINIE | Când DIICOT vânează sursele jurnaliștilor, nu traficanții, avem o problemă de democrație
Actualitate
ANALIZĂ | Definitivatul la Satu Mare: aproape unul din trei profesori nu a reușit să promoveze examenul
Actualitate
FOTO/VIDEO. Cum s-a „dezumflat” marea captură de cannabis. Din 80 de kg au rămas doar 38. Numărătoare după metoda „șmen”? ;)
Actualitate