Meniu

Caută pe PresaSM

0

Egyre több iskolát zárnak be, sok helyen nincs táblagépük a gyerekeknek és a tanároknak

A koronavírusos megbetegedések számának robbanásszerű emelkedése miatt egyre több iskolát zárnak be, és térnek át az online oktatásra, ám sok helyen nincs táblagépük sem a gyerekeknek, sem a tanárokna...

A koronavírusos megbetegedések számának robbanásszerű emelkedése miatt egyre több iskolát zárnak be, és térnek át az online oktatásra, ám sok helyen nincs táblagépük sem a gyerekeknek, sem a tanároknak, és nincs internethálózat sem - hívja fel a figyelmet pénteki közleményében a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI).

A szövetség szerint ilyen körülmények között sérül a gyerekek tanuláshoz való alapjoga. Számításaik szerint több százezerre tehető azoknak a tanulóknak a száma, akik nem tudnak részt venni az online oktatásban, ugyanakkor úgy vélik: kormányprogrammal lehetne táblagépeket biztosítani, mert 'hiú remény', hogy az önkormányzatoknak lesz erre pénzük, és 'utópikus elképzelés', hogy az iskolák pályázzanak eszközbeszerzésre.

Követendő példának hozzák fel Németországot, ahol a tesztelés iskolaszinten zajlik, így azonnal kiszűrhetők az egyéni esetek.
Emlékeztetnek: a tanárok az 'első vonalban' vannak, ki vannak téve a megfertőződés kockázatának.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite