“Pompierii sătmăreni au intervenit ieri seară pentru asigurarea măsurilor de apărare împotriva incendiilor și sablarea carosabilului de combustibil și resturile rezultate în urma unui accident rutier produs în sensul giratoriu din localitatea Terebești. Apelul la numărul 112 a fost făcut de către un participant la trafic la ora 22:41. La fața locului a fost dislocat și un echipaj SMURD pentru acordarea îngrijirilor medicale în caz de necesitate, însă, din fericire, soferul tirului implicat în accident nu a fost rănit,” se arată într-o informare a pompierilor sătmăreni.
FOTO/VIDEO. Un consilier județean cere desființarea de urgență a ”sensului groazei”
După ce s-au pompat 2,2 milioane de lei în sensul giratoriu de la Terebești de către Consiliul Județean Satu Mare, construcția a fost furată pe bucăți în ultimii ani. S-au furat elementele de siguranț...
După ce s-au pompat 2,2 milioane de lei în sensul giratoriu de la Terebești de către Consiliul Județean Satu Mare, construcția a fost furată pe bucăți în ultimii ani. S-au furat elementele de siguranță. Ba, mai mult, s-a furat o mare parte din sens. În prezent, construcția este mai mult o capcană pentru șoferi, fiindcă este total nesemnalizată. Iar dacă mai este și ceață...accidentul este sigur.
Cum în ultima vreme aici au avut loc mai multe accidente rutiere, consilierul județean Adrian Cozma a cerut desființarea sensului giratoriu. Motivele, în clipul video de mai jos.
Reamintim că un șofer de TIR a intrat în plin în sensul giratoriu de la Terebești. La finalul lunii trecute, un grav accident de circulație s-a petrecut tot în zona respectivă. A fost nevoie de intervenția pompierilor.
Un șofer de TIR a intrat în plin în sensul giratoriu de la Terebești. Este vorba despre același loc în care la finalul lunii trecute a mai avut loc un accident de circulație. Atunci, doi tineri au ajuns la spital tot după ce s-au lovit cu mașina de elementele din ciment ale sensului.
Din primele informații, șoferul TIR-ului nu a fost rănit. TIR-ul a fost în schimb avariat și șoferul nu mai poate continua cursa. A fost nevoie inclusiv de intervenția pompierilor. La fața locului s-a deplasat și un echipaj SMURD. Accidentul a fost anunțat de către alți participanți la trafic.
Citește și
Actualitate
FOTO. Satu Mare pedalează. O nouă pistă de biciclete completează rețeaua din Satu Mare
Actualitate
Doi șoferi prinși băuți la volan în județul Satu Mare. Polițiștii au aplicat peste 200 de amenzi într-o singură zi
Actualitate
FOTO. Șofer sătmărean amendat cu zeci de mii de lei. L-au lăsat fără certificat și plăcuțe
Actualitate
Bătrână de 73 de ani, agresată de soțul de 77 de ani. Bărbatul ar fi incendiat locuința din județul Satu Mare
Actualitate
FOTO/VIDEO. Bătaie între două familii, cu un cuțit scos în mijlocul scandalului, în Satu Mare. 400 de persoane la fața locului
Actualitate
Pe ce loc e Satu Mare în topul celor mai scumpe tarife la apă și canalizare din România
Actualitate
Povestea sătmăreanului care și-a transformat diploma în propria afacere. Parc solar de 460 de milioane de euro, protejat cu proiectul său
Actualitate
De la Satu Mare la mare, într-o „saună pe șine”. Sătmăreancă: „Până la Mangalia a fost un calvar”
Actualitate
Scene șocante într-o stație de autobuz: un șofer Transurban, lovit cu pumnii și stropit cu spray lacrimogen
Actualitate




