Meniu

Caută pe PresaSM

0

A băut un pahar, două, apoi sătmăreanul și-a "parcat" mașina într-un cap de pod

La data de 28 mai a.c., în jurul orei 18.50, polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Tășnad au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier soldat cu pagube materiale pe raza lo...

A băut un pahar, două, apoi sătmăreanul și-a "parcat" mașina într-un cap de pod

La data de 28 mai a.c., în jurul orei 18.50, polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Tășnad au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier soldat cu pagube materiale pe raza localității Crișeni.

Deplasându-se la fața locului, polițiștii au constat faptul că un bărbat, de 64 de ani, din municipiul Satu Mare, în timp ce se afla la volanului unui autoturism, nu s-ar fi asigurat corespunzător la efectuarea manevrei de mers înapoi, și ar fi părăsit partea carosabilă, intrând într-un cap de podeț.

În urma evenimentului rutier soldat cu pagube materiale, conducătorul autoturismului, a fost testat cu aparatul etilotest, fiind indicată o concentrație de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat.

În cauză, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite