Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Accident mortal. Microbuzul cu români care plecau la muncă în Italia, lovit de autoutilitară

Accident cumplit în județul Suceava. Două persoane au murit, iar alte șapte au fost rănite, după o coliziune între  un microbuz și o autoutilitară. În microbuz se aflau mai mulți români care mergeau l...

FOTO. Accident mortal. Microbuzul cu români care plecau la muncă în Italia, lovit de autoutilitară

Accident cumplit în județul Suceava. Două persoane au murit, iar alte șapte au fost rănite, după o coliziune între  un microbuz și o autoutilitară. În microbuz se aflau mai mulți români care mergeau la muncă în Italia.  Planul Roșu de intervenție a fost activat în județul Suceava, în urma unui accident petrecut pe DN2E, lângă localitatea Sasca Nou. Un microbuz care transporta persoane şi o autoutilitară s-au ciocnit violent, titrează cei de la Observator. La fața locului au ajuns 6 echipaje ale Serviciului de Ambulanţă Judeţean, precum şi o ambulanţă SMURD şi autospeciala pentru descarcerare. Două au decedat, iar alte șapte au fost rănite în urma accidentului rutier. [gallery columns="1" size="large" ids="73399,73400,73401,73402"] Microbuzul a pornit din Pașcani și transporta mai mulți români la muncă în Italia. Potrivit presei locale, ar fi fost vorba despre un transport neautorizat de persoane. Centrul Infotrafic a precizat că în zona circulația a fost oprită pe ambele sensuri de mers. În microbuz s-ar fi aflat opt persoane.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite